Barvení vajíček v cibulových slupkách

Každý má Velikonoce spojené s nějakou tradicí. Mě se okamžitě vybaví vajíčka. Způsobů, jak ozdobit vejce je mnoho, ale jak už to bývá, ty nejjednodušší bývají obvykle nejkrásnější. Já k přípravě velikonočních vajíček používám starý babský recept – barvení pomocí cibulových slupek. Pokud tento postup neznáte, připravila jsem pro Vás návod:

  1. Budeme potřebovat cibulové slupky; vejce, ideálně bílá; nůžky; provázek; silonky nebo gázu; různé kvítky, lístečky; hrnec; vodu; sůl.

2. Vejce nejdříve omyjeme. Na mokré vajíčko přiložíme lístečky, kvítky dle fantazie, pevně omotáme silonkou a zavážeme.

3. Do hrnce dáme cibulové slupky (pro výraznější barvu červené), připravená vejce, vše zalijeme vodou a dáme vařit na cca 15 minut. Před vařením se přidává ještě trocha soli, aby vajíčka nepopraskala.

4. Po uvaření vejce vytáhneme, necháme vychladnout. A teď už zbývá jen vajíčko vytáhnout ze silonky a zjistit, jestli se vše povedlo tak, jak mělo.

Tak co, zkusíte to také? Nebo zdobíte vajíčka jiným způsobem? Pošlete nám vaše výtvory na email ms-hradec-kuratka@seznam.cz, ať se můžeme inspirovat i my od vás.

Milé děti, maminky, tatínkové, babičky i dědečkové, příjemné prožití svátků jara Vám přejí paní učitelky Karinka, Lucka a chůva Danuška z Kuřátek.

Prosba k rodičům

Vážení rodiče, na nevyužívané části pozemku MŠ máme v plánu vytvořit ovocný sad pro děti. Před zasazením stromků je potřeba upravit terén, proto se obracíme s prosbou na vás. Máte-li na zahradě přebytečnou zeminu, nebo možnost ji zajistit, kontaktujte nás, prosím, na email: ms-hradec-kuratka@seznam.cz.

Děkujeme za spolupráci.

Měsíc knihy

Ahoj naše Kuřátka,

děkujeme vám a rodičům, že nám posíláte krásné pozdravy i fotografie s vaší oblíbenou knihou. Ve školce jsme připravily nástěnku, kam umístíme vaše fotky a vy si je, až se školka otevře, budete moci prohlédnout a třeba se inspirovat k dalšímu čtení.

Zdraví vás paní učitelky Karinka a Lucinka i teta Danuška.

Microgreens v Kuřátkách

V rámci Skutečně zdravé školy jsme se zapojili do projektu MICROGREENS (mladé výhonky, obvykle sklízené po 7-14 dnech od vyklížení). V Kuřátkách děti sadily hrách setý. Pravidelně o semínka pečovaly, kontrolovaly, jak rostou. Plnily také různé aktivity, spojené s tématem. Cílem tohoto projektu je vést děti ke vztahu k přírodě a zdravému životnímu stylu.

Vzkaz pro děti:

Bohužel kvůli aktuálnímu zavření školky jste nemohly vidět výsledek své práce. Aby vaše snaha nevyšla nadarmo, poctivě jsme se o společný hrášek staraly dál. Když nastal správný čas, výhonky jsme ostříhaly a připravily z nich zdravou dobrou pomazánku, kterou jsme namazaly na chlebík, upečený v domácí pekárně v naší třídě. Je nám moc líto, že jsme všechny tyto zážitky nemohly sdílet s vámi, ale nebojte se. Až se vrátíte, zkusíme to znovu.

Odkaz na fotogalerii https://ms-hradec-kuratka.rajce.idnes.cz/Pestovani_microgreens/

Kdo si chce vyzkoušet něco podobného doma, využijte předjarního období a vypěstujte si svoji rostlinku. Opět se nám můžete pochlubit na naše e-maily (klogopedie@seznam.cz, Lucka.Hajkova02@seznam.cz).

Vaše paní učitelky Karinka, Lucinka a chůvička Danuška

Pozdrav z Kuřátek

Ahoj děti, mamko i taťko,

posíláme vám moc pozdravů a doufáme, že už se těšíte zpátky do školky. My pro vás v těchto dnech připravujeme školku, třídu, zahradu, ve které vám bude zase prima.

Aby vám ten čas doma rychleji utekl, připravily jsme pro vás s chůvičkou malý bojový úkol. Maminky, neomdlévejte, nebude to žádná online výuka. Březen je měsícem knihy, a proto nás potěší, pokud nám pošlete na naše e-maily (klogopedie@seznam.cz; Lucka.Hajkova02@seznam.cz) fotografii knihy, kterou zrovna čtete, a nebo která je vaše oblíbená. Až se zase setkáme ve školce, budeme rády, když si o vašich knížkách popovídáme.

Prozatím si užívejte čas doma se svou rodinou a věřte, že bude líp.

Vaše paní učitelky Karinka a Lucinka.

Rozloučení s předškoláky z Medvědů a Veverek

Protože se nezadržitelně blíží konec školního roku a hodně dětí již nebude navštěvovat naši mateřskou školu o prázdninách, je čas se rozloučit se všemi předškoláky a popřát jim spoustu úspěchů v základní škole.

Dojděte proto se svými dětmi a společně si užijeme zábavné odpoledne a zakončíme docházku Vašich dětí v mateřské škole. Děti budeme symbolicky pasovat z předškoláků na školáky a obdrží dárečky, které jim připomenou období strávené v MŠ.

Akce se uskuteční 25. 6. od 16:00 na školní zahradě a je určena pro děti odcházející do základních škol (předškoláci z Medvědů i Veverek) a jejich rodiče. Vzhledem k mimořádným opatřením nebude na akci podáváno občerstvení, ale je možnost donést si své vlastní. V případě dalších dotazů neváhejte informovat své paní učitelky 🙂

 

                            

© 2021 www.backing.cz