AKCE NA ČERVEN V KAJLOVCI

  1. 6. OSLAVA DNE DĚTÍ na zahradě MŠ spojená s hledáním kamínků
  2. 6. DEN DĚTÍ s hasiči SDH Kajlovec

16. 6. MENSA CHORVATSKO

21. 6. v 16:00 rozloučení s předškoláky na zahradě

22. 6. výlet do VITAMINÁTORU

23. 6. předškoláci – zábavné dopoledne v ZŠ

29. 6. rozloučení se školním rokem

v průběhu měsíce:

POLICIE v MŠ- poučení o bezpečnosti

návštěva včelaře

výroba ovocného salátu s medem

AKCE na květen

3. – 7. 5. nácvik a natáčení besídky pro maminky

19. 5. DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

v průběhu měsíce:

návštěva včelína, vaření bylinkových čajů z bylinek ze zahrádky, pečení medovníku,

sázení řeřichy a měsíčku lékařského

PROVOZNÍ DOBA

Milí rodiče provozní doba od 14. 4. 2021 bude opět v normálním režimu pro předškoláky a děti rodičů IZS od 6:00 do 16:00. děkujeme za pochopení….a těšíme se na Vás.

DISTANČNÍ VÝUKA

Dobrý den milé děti, milí rodiče, nastal nám další týden, po velikonocích, posílám další distanční výuku. Těším se na vaše fotografie a odpovědi, co se vám podařilo, co vám dělalo problémy, co jste nestihli…

Budu moc ráda za nějaké krásné fotografie od všech dětí z vašich zážitků z velikonoc, kde jste byli, co jste si vykoledovali, kde jste byli…..těším se na brzké otevření naší školičky a až vás zase všechny ve zdraví uvidím.

VELIKONOČNÍ STEZKA

Milé děti, také tento týden pokračujeme ve velikonoční stezce kolem naší školky. Při vycházce kolem se můžete na chvíli zastavit a splnit pár nových úkolů, budeme moc rádi za fotografie jak se vám daří. Přeji pevné zdraví a krásné velikonoční svátky. p.uč. Iveta

VELIKONOČNÍ barevný týden

Dobrý den milé děti, milí rodiče, je před námi krásný velikonoční týden plný barev, proto jsme si pro Vás přichystali

několik úkolů, aby jsme se společně těšili na krásné jarní svátky plné lásky a hlavně zdraví, těšíme se na Vaši zpětnou vazbu. KRÁSNÉ VELIKONOCE přeje kolektiv MŠ…

MEDOVÁ ŠKOLKA

Milé děti, vážení rodiče, blíží se nám krásné jarní svátky VELIKONOCE a protože jsme ,,MEDOVÁ ŠKOLIČKA“ připravili jsme si pro vás spoustu překvapení, těšíme se až se společně všichni sejdeme a budeme pokračovat kde jsme skončili, je nám tady bez vás smutno. Aby vám čas rychleji utekl můžete si doma s maminkou, tatínkem nebo třeba s babičkou upéct výborné velikonoční medové perníčky (recept viz. níže), nazdobit velikonoční vajíčko nebo namalovat zajíčka či beránka. Budeme rádi za jakoukoli zpětnou vazbu – foto můžete poslat na náš školní e-mail kajlovec@mshradec.eu nebo osobně až se nám školka otevře. Nezapomeňme také, že březen je měsíc knihy, tak si můžete doma ve volné chvíli vyrobit svou vlastní knížku a donést nám ji ukázat. Těšíme se na Vaše nápady!

recept:

2 hrnky hladké mouky

1 hrnek cukru moučka

4 lžíce medu

4 vejce, 1 prášek do perníku, perníkové koření

100 g tuku, citrónová šťáva a bílková poleva

V kastrůlku roztopíme med, trochu cukru krupice a koření, necháme vychladnout. Do misky si dej ostatní ingredience, přidej roztopený med a zpracuj hladké těsto, potom nechej v lednici odpočnout a můžeš tvořit různé tvary pomocí formiček, nejlépe s velikonoční tématikou. Hodně štěstí!

SMRTNÁ NEDĚLE 21. března

Neděle kdy jsme společně oslavili před naší školkou příchod jara a rozloučili se se zimou spálením Mařeny se blíží.Protože nám však daná situace neumožňuje společně s hasiči SDH Kajlovec a s Vámi, vyrobili jsme před naší školkou ,,mařenku“ na kterou se při vycházkách s vašimi dětmi můžete podívat a přečíst si něco málo o historii této krásné tradice. Doma si také můžete vyrobit vlastní ,,mařenky“ a zaslat nám je na e-mail. Těšíme se, že příští rok se společně setkáme a budeme v této krásné tradici opět pokračovat.

 

                            

© 2021 www.backing.cz