Poděkování

Vážení rodiče a milé děti, dovolte mi jménem MŠ poděkovat Vám – rodičům i dětem, kteří se dnes v naší MŠ podrobili premiérovému testování na covid – 19. Děkujeme všem za dávku odvahy, respektování pravidel, toleranci a bezproblémový přístup. Budeme se i nadále velmi snažit být Vám nápomocní.

Česnekový pozdrav

Milé Kuřátka, Žabky, Veverky i Medvědi – česnek, který jsme společně před začátkem zimy sázeli už vyrostl. Neuškodil mu ani mráz či jiné rozmary počasí. Jak vydají paličky nevíme, do léta je ještě daleko…..soutěž o největší česnekovou palici stále pokračuje.

Pozdrav jara Kuřátkům

Děti vzpomínáte si, když jsme společně na podzim sázeli cibuloviny květin? Tak už nám první vykvetly. Tou první květinou je narcis. Ten náš má krásnou žlutou barvu, nádhernou vůni a je květinkou, které se říká posel Velikonoc. Možná si uděláte s maminkou a tatínkem procházku, a přijdete se podívat.

Mapa ptačích budek

https://mapy.cz/s/dajecedocu – Jakubčovice rozhledna (1 budka)

https://mapy.cz/s/kamuladubu Hanuše (9 budek)

https://mapy.cz/s/fofubedota Doubrava (10 budek)

https://mapy.cz/s/basejaloco Klokočov (2 budky)

https://mapy.cz/s/javadudaho Štěpánkovice Svoboda (konec trasy odpočívadlo s ohništěm) 1budka

https://mapy.cz/s/kosedabafa Zámek Litultovice (1 budka)

https://mapy.cz/s/ragomovuco Benkovice směr odpočívadlo (3 budky)

https://mapy.cz/s/hazucusuhu Záviliší procházka kolem kapličky sv. Huberta (3 budky)

https://mapy.cz/s/lofojopuhe Raduňské rybníky (4 budky)

Přejeme všem mnoho úspěchů při hledání, příjemné toulky naši krásnou okolní přírodou, radostné chvíle s rodinou a přáteli.

Logopedie

Během příštího týdne opět začnou logopedické lekce. Podmínkou účasti bude negativní test na Covid. Pokud bude vaše dítě navštěvovat MŠ, test mu bude proveden u přijetí, a nemusíme tak řešit opětovné testování. Pokud nenavštěvuje MŠ, test provedeme před logopedickým cvičením. Individuální časovky zašlu všem zájemcům sms zprávou popřípadě na email. Prosím všechny o sešit a kontrolu platby za měsíc únor. Děkuju.

Soutěž pro všechny děti a rodiče

Zapojte se s námi do soutěže, a hledejte ptačí budky vyrobené našimi dětmi a rodiči. Na webu MŠ budou mapy přibližného umístění ptačích budek. Každá budka má ve spodní části přidělený obrázek nebo znak, ten je třeba si poznamenat. Tři nejúspěšnější hledači, kteří naleznou největší počet zavěšených budek, budou odměněni. Soutěž bude probíhat do 20.06.2021. Do této doby stačí odevzdat tiskopis obsahující lokalitu nálezu ptačí budky a obrázek, který ji byl přidělen. Přejeme všem hodně štěstí !

Ptačí budky

Milé rodinky, vaše ptačí budka už má své místo v přírodě. Ti z vás, kteří vyrobili ptačí budku, dostanou emailem informaci o její přibližné poloze. Jistě si uděláte společný výlet do přírody a budete hledat své dílo. Můžete se také zapojit do soutěže viz. podrobnosti v dalším odkazu na webu MŠ.

 

                            

© 2021 www.backing.cz