Adventní dílna

Jelikož už tento týden se zapaluje 1. adventní svíčka, tak jsme nelenili a udělali si Adventní dílnu, na které si mohli rodiče s dětmi vyrobit nejen adventní věneček, ale i nějakou jinou dekoraci.

Společenská místnost byla opět plná dobrot, punče, který děti v MŠ samy vyrobily. Účast byla akorát, na všechny vyšel materiál i pracovní místo u stolu. Místností se linula vánoční hudba a my jsme měli příležitost se naladit na blížící se svátky, které má nejen každé dítě rádo.

Fotografie z akce najdete v galerii MŠ Bohučovice

Dušičková dílna

V měsíci říjnu jsme se sešli s rodiči a jejich dětmi ve společenské místnosti a připravili se společně nejen na Dušičky, ale i na podzim.

Pro všechny zúčastněné bylo připraveno bohaté občerstvení za účasti školní jídelny. Rodiče tak měli možnost ochutnat nejen pomazánky, které paní kuchařky dětem každodenně připravují, ale také houbový koláč, jablečnou buchtu či domácí mošt.

V neposlední řadě, si každý mohl vyrobit svícen či podzimní věneček. Nikdo neodešel domů s prázdnou a my věříme, že se akce rodičům a dětem líbila a ve stejném, né-li hojnějším počtu se společně sejdeme i na plánované Adventní dílně na konci listopadu.

Více fotografií z akce v galerii MŠ Bohučovice.

https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/Nejen_Dusickova_dilna/

Akce na listopad

2.11. Divadlo Smíšek v budově MŠ

11.11. Mensa – Sv. Martin – Francie

21.-24.11. Oslava příchodu Paní Zimy – EVVO výroba krmítek pro ptáčky

24.11. Adventní dílna s rodiči od 15h – Adventní svícen a vánoční přáníčka

Konec listopadu/začátek prosince – konzultace s rodiči

Nový školní časopis

Milí rodiče,

již brzy se ve vašich třídách objeví nový školní časopis pro celou vaši rodinu. Můžete se těšit na plno krásných obrázků od vašich dětí, vtipné příběhy z MŠ i odborné články.

Jako redaktorka vám nabízím touto cestou možnost inzerce, týkající se dětí na období vánoc a zimy. Pokud máte něco k prodeji (zimní oblečení, hračky v dobrém stavu, lyže..apod.) stačí mi zaslat na můj email: Benovakaterina@email.cz fotografii, cenu a kontakt na vás. Kdo bude mít štěstí, tomu inzerát uveřejníme (dle zájmu a kapacity). Nabídka platí do konce roku 2022.

Také vyhlašuji podzimní výzvu pro rodiče s dětmi:

Do 20.11.2022 mi můžete zaslat fotografii vaši podzimní výzdoby, kterou jste doma vytvořili s dětmi. Může být dušičková, halloweenská i přírodní. Každé dítko, které bude uveřejněno dostane malou odměnu 🙂

Pěkné podzimní dny přeje p. uč. Katka z MŠ Bohučovice

AKCE na říjen

10.10.2022 Farmářské trhy v MŠ Hradec nad Moravicí – výroba výrobku za MŠ Bohučovice s dětmi v dopoledních hodinách, sběr přebytků ze zahrad od rodičů, aktivní účast při prodeji p. učitelek, výtěžek bude sloužit k potřebám MŠ Bohučovice

20.10. 2022 Den stromů – vycházka do přírody, uspávání podzimních skřítků, návštěva lesa

26.10. 2022 MENSA Slovensko – dopolední program, seznámení s vlajkou a danou zemí

Pouštění draků- v dopoledních hodinách a dle počasí během celého měsíce

Dušičková dílna v budově MŠ Bohučovice – výroba podzimních věnců, svícnů – datum upřesníme

První dny ve školce

S novými dětmi jsme se seznámili, připoměli jsme si pravidla třídy, nastavili si režim a začali i s řízenými činnostmi.

Kromě nových básní jsme si zahráli několik pohybových her – Na peška, Na kočku a myš, Zlatou bránu, hry s padákem i cvičení. Starší děti na zahradě obnovily hru na Policisty a zloděje, také si samy organizují běžecké závody. Proběhla oslava narozenin , sklízení brambor a tvoření prvních obrazů v tomto novém školním roce.

Tento adaptační týden ZKUSÍME pomalu uzavřít a budeme si užívat podzimu a vše co k tomu patří.

Foto: https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/Prvni_dny_v_MS/

Den dětí v MŠ

1.6. jsme si s dětmi užily pohádkový den. Už od rána nás přivítala pohádková atmosféra, prostřednictvím pohádkových písní, které mnoho dětí poznalo a k pohádkám přiřadilo. Také se děti snažily spárovat a pojmenovat pohádkové postavy na obrázcích. Zážitkem pro ně také bylo, obírat ranné třešně, které symbolizovaly měsíc červen, kdy se vše červená ( asociace metody Mensa, kterou v MŠ používáme.) Každý si ozdobil pohádkově svou papírovou tašku na odměny.

A při jakých soutěžích se dětem taška odměnami plnila?

Zahrály jsme si oblíbenou hru Bum do hrnce, která u dětí rozvíjí nejen prostorovou orientaci poslepu, ale i sluch. Venku jsme zažily Balónkovou bitvu, Stavbu pirátských lodí, Sběr psích kostí pomocí kolíčků a Hledání pohádkových dvojic, kdy si děti musely navzájem pomáhat a upevňovaly si vztahy mezi sebou. Vše proběhlo motivací – hádankou, která pohádka nám soutěž otevírá.

Největší odměnou byl však pro děti zmrzlinový pohár obohacený o zapichovátko, které děti později přečarovaly na opravdickou hračku, kterou si odnesly domů.

Nakonec proběhla minidiskotéka na Šmoulí písně a tímto Oslavu Dne dětí zakončit.

Děkujeme všem rodičům za přinesené suroviny do poháru – zbytek surovin využijeme na pečení sušenek ke Dni otců.

AKCE – ČERVEN

1.6. Pohádkový den dětí – dopoledne na ŠZ

9.6. Divadlo Smíšek v MŠ Bohučovice

13.6. Loutkové divadlo v Babinci – Hradci nad Moravicí

20.6. Skutečně zdravá škola – pečení sušenek pro tatínky ke Dni otců

22.6. Duháček

23.6. Divadlo Letadlo v MŠ Bohučovice

24.6. Školní výlet – Starší děti Farma Havířov, 3 leté děti individuální program poblíž MŠ

28.6. – Spaní předškoláků v MŠ s rozloučením, pasováním ….

Změna programu možná – informace na nástěnce MŠ

Mini výlety starších dětí

Vydali jsme se do Afriky!

A to jsme ani nemuseli letět několik hodin letadlem, ale stačilo nastoupit do autobusu – směr Hradec nad Moravicí a dojet do místní MŠ, kde děti čekal bubeník Etieen z Holandska!

Děti zaškolil v držení rytmu, zahrál si s nimi mnoho zábavných hudebních her. Zazpívaly si nejen africké písně a zažily spousty legrace. Co si budeme povídat, některé na druhý den bolely i ruce (možná i uši :-)) , ale ten zážitek stál za to!

Hned další týden jsme vyjeli opět za kulturou. Základní umělecká škola nás pozvala na koncert absolventů.

Před samotnou akcí, jsme se zdrželi na krásné zahradě umělecké školy. Děti si tam nejen zkusily vystupovat venku v amfiteatru, ale také si zahrály pár her. Poté náš čekal nabitý program provázený partou vtipných klaunů. K poslechu bylo mnoho nástrojů, o kterých klauni dětem pověděli mnoho zajímavostí.

Ani mladší děti nepříjdou zkrátka! S akcemi nekončíme a těšíme se na Den dětí, školní výlety, divadelní vystoupení či Svátek tatínků.

Více fotografií naleznete v naší MŠ fotogalerii.

Karneval v MŠ Bohučovice

Na středeční den se děti z naší školičky už dlouho těšily!

Po karanténách a omezeních konečně nějaká veselá akce. Každý pečlivě vybíral s jakým kostýmem dorazí ( i paní učitelky a teta Miruška) a čím kamarády ohromí. Třídu jsme si vyzdobily balónky a krepovým papírem, spojily si stoly a vytvořily tak slavnostní atmosféru. Děti měly za úkol donést nějakou drobnost do tomboly a maminky mohly upéct něco zdravého. A zhostily se toho opravdu skvěle! Mohly jsme ochutnat několik sušenek, bábovku či zdravé kokosové kuličky.

Hned od rána hrála ve třídě veselá hudba a děti si vyráběly karnevalový papírový košík na dobroty ze soutěží. Uvítaly jsme se v ranním kruhu, pověděly plán dne a nažhavily mozkové buňky několika hádankami. Poté mohla začít přehlídka masek za zvuku fanfár. Každý se slavnostně prošel a otočil na pomyslném molu, také kamarádům sdělil jak se jeho maska jmenuje.

Přesunuly jsme pak do ložnice, kde nás čekalo několik známých i neznámých soutěží. Také jsme si divoce zatancovaly, udělaly hostinu ze všech dobrot, připily šampaňským a vystřelily slavnostní konfety. Vrcholem dne byla pro děti tombola, ve které každý něco pěkného vyhrál.

Druhý den děti na karneval stále vzpomínaly a my doufáme, že podobných pěkných akcí budeme mít už jen víc a víc.

Více fotografií v galerii MŠ: https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/Karneval_2022/

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz