Den dětí v MŠ Hradec

Dne 1. 6. proběhl v MŠ Hradec nad Moravicí Sportovní dětský den, který se nesl v duchu sportu a oslavy mezinárodního Dne dětí. Na děti čekala spousta sportovních disciplín, sladká odměna na závěr v podobě čokoládové medaile a osvěžujícího nanuku, diskotéka a hromada balónků.

Nanuky hradecké školce věnovala paní Denisa Wolfová, které tímto ještě jednou moc děkujeme. Ostatní odměny byly plně hrazeny z fondu SRPŠ.

Doufáme, že se dětem sportovní den líbil a brzy si podobný den plný sportu zopakujeme.

Fotky z akce jsou dostupné ve fotogalerii jednotlivých tříd.

Bylinková zahrádka v novém kabátku

Bylinkovou zahrádku máme v MŠ Hradec nad Moravicí již několik let, a proto bylo potřeba zahrádku pořádně očistit a doplnit novými bylinkami.

Nejdříve jsme s dětmi vytrhali všechen plevel, potom jsme doplnili do zahrádky hlínu, zasadili nové bylinky a vyrobili barevné jmenovky, aby i nejmenší děti poznaly, o jaké bylinky se jedná. Důkladná zálivka na závěr a teď už jenom čekáme, až se bylinky pořádně rozrostou.

Bylinky z naší zahrádky se totiž převážně používají ve školní kuchyni. Paní kuchařky je poté používají do polévek, pomazánek nebo z nich vaří bylinkové čaje. I díky tomu můžeme být zapojeni do projektu Skutečně zdravá škola a dětem tak vytvářet plnohodnotné a hlavně zdravé pokrmy.

Poděkování v rámci projektu ,,Ovocný sad”

Za celou MŠ Hradec nad Moravicí děkujeme sponzorům MSŠZe a VOŠ Opava a Školnímu statku Opava (jmenovitě Ing. Arnošt Klein a Jan Weiss), kteří nám jako sponzorský dar poskytli ovocné stromky a keře. Společnými silami všech zaměstnanců a dětí tak mohl vzniknout ovocný sad přímo v prostorách MŠ a my se už teď těšíme na všechny sladké plody, které se nám podaří s dětmi vypěstovat.

Žabko, žabičko III.

Milé děti a milí rodiče,

školka je zatím stále zavřená, ale my pro Vás neustále vymýšlíme nové úkoly, hry, pomůcky. Žabák si pro Vás nachystal novou porci úkolů, tentokrát na téma Jaro. Nezapomeňte se projít ke školce, kde Vás před vchodem čeká mnoho zajímavých aktivit.

Věříme, že se uvidíme co nejdříve

S přáním pevného zdraví a pohodových dní

paní učitelky Pavlínka a Anička

Zvuky domácích zvířat v MŠ Hradec

Milé děti,

umíte napodobit zvuky zvířat? A umíte je i rozpoznat, když je slyšíte?

V MŠ Hradec máte na plotě u hlavního vchodu nachystané QR kódy se zvuky zvířat a obrázky zvířat. Úkol zní jednoduše, spojit správný obrázek zvířete k danému zvuku, ale bude to opravdu tak jednoduché?

Nezapomeňte mobil, na kterém si QR kódy načtete a zábava může začít.

Přejeme hodně štěstí 🙂

Nabídka webináře pro rodiče

Milí rodiče,

přinášíme Vám jedinečnou možnost připojit se k online webináři Skutečně zdravé školy. Webinář je na téma ,,Jak si neotrávit jídlo” a dozvíte se spousty zajímavostí z oblasti přípravy jídla, protože nákupem kvalitních potravin zdravá strava nekončí. Webinář se uskuteční ve středu 31. 3. 2021 od 15 do 17 hodin.

V případě zájmu se hlaste na email: zastupkyne.mshradec@seznam.cz, poté Vám bude odeslán email s přihlašovacími údaji.

Kamínková stezka na Hradci

Milé děti a rodiče,

pro dlouhé chvíle jsme si pro Vás všechny nachystali Kamínkovou stezku. (cca půl hodinová procházka)

Začátek je u hlavní brány hradecké školky, kde naleznete nápovědu, kam se vydat dále.

Po cestě můžete nalézat malované kamínky, případně je sami můžete po cestě roznášet (na fb stránce Kamínky je možné nálezy sdílet, případně dohledávat vlastní kamínky). Principem malovaných kamínků je nejenom kamínek nalézt, ale přenést zase o kus dál na jiné místo. Pokud malujete vlastní kamínek, nezapomeňte na něj připsat Vaše PSČ, ať každý ví, odkud kamínek cestuje.

Čím dříve si stezku projdete, tím máte větší šanci nějaký kamínek najít.

Níže je mapka celé trasy, ale správný dobrodruh ji potřebovat nebude :).

Šťastnou cestu přejí paní učitelky z MŠ Hradec

P.S.: Děkujeme za každé sdílení

 

                            

© 2021 www.backing.cz