Jarní putování za keškami pokračuje!

Milé děti, rodiče a přátelé MŠ Bohučovice, akce v přírodě, kde můžete najít naši školkovou kešku pokračuje!

Po měsíci uveřejnění akce jsme se společně s dětmi vypravily do přírody kešky zkontrolovat a musíme říct, že jsou v pořádku a stále nabízejí spousty dárečků pro nálezce!

Fotografie a video z naší návštěvy kešek naleznete zde:

https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/Prochazka_za_keskami%2C_vareni_jarniho_caje/

v příloze je popis akce a GPS souřadnice, kde kešky naleznete :

Přejeme pěkné hledání a toulání v přírodě, kolektiv MŠ Bohučovice

Znáte manuál: ČTEME ETIKETY?

Pokud se zajímáte více o své zdraví, tak jako my ve školní jídelně, bude Vás zajímat skvělý manuál “Čteme etikety”.

Velmi jednoduše Vám ukáže jak rozklíčovat složení potravin, které běžně nakupujeme a jíme. Jídlo má nejen krásně vypadat, ale má být hlavně prospěšné pro naše zdraví, což nám ve školce není lhostejné a proto si hledáme dodavatelé z regionu, kteří nepoužívají aromata, dochucovadla a tolik zmiňovaná Éčka. Není nám jedno, co dětem dáváme na talíř. Pokud i Vy znáte místní farmáře, kteří jsou schopni dodávat do MŠ zdravé potraviny, prosím obraťte se na nás s nabídkou. Bude nás těšit Váš zájem.

Zvuky domácích zvířat v MŠ Hradec

Milé děti,

umíte napodobit zvuky zvířat? A umíte je i rozpoznat, když je slyšíte?

V MŠ Hradec máte na plotě u hlavního vchodu nachystané QR kódy se zvuky zvířat a obrázky zvířat. Úkol zní jednoduše, spojit správný obrázek zvířete k danému zvuku, ale bude to opravdu tak jednoduché?

Nezapomeňte mobil, na kterém si QR kódy načtete a zábava může začít.

Přejeme hodně štěstí 🙂

Kamínková stezka na Hradci

Milé děti a rodiče,

pro dlouhé chvíle jsme si pro Vás všechny nachystali Kamínkovou stezku. (cca půl hodinová procházka)

Začátek je u hlavní brány hradecké školky, kde naleznete nápovědu, kam se vydat dále.

Po cestě můžete nalézat malované kamínky, případně je sami můžete po cestě roznášet (na fb stránce Kamínky je možné nálezy sdílet, případně dohledávat vlastní kamínky). Principem malovaných kamínků je nejenom kamínek nalézt, ale přenést zase o kus dál na jiné místo. Pokud malujete vlastní kamínek, nezapomeňte na něj připsat Vaše PSČ, ať každý ví, odkud kamínek cestuje.

Čím dříve si stezku projdete, tím máte větší šanci nějaký kamínek najít.

Níže je mapka celé trasy, ale správný dobrodruh ji potřebovat nebude :).

Šťastnou cestu přejí paní učitelky z MŠ Hradec

P.S.: Děkujeme za každé sdílení

Poděkování sponzorům

Rádi bychom touto cestou poděkovali štědrým a ochotným sponzorům, kteří obdarovali naši školku svými dary.

Pan Radim Kubánek věnoval akvárium s vybavením a rybičkami na třídu Kuřátek + tři hrací koberce pro děti.

Paní Věra Magurová (Květinářství Květinka u veverky) věnovala květináče a obaly na květináče pro MŠ Hradec.

Děkujeme, kolektiv pracovníků MŠ Hradec nad Moravicí

Česnekový den aneb upíři neměli žádnou šanci

Dne 10. 11., ještě před příchodem svatého Martina na bílém koni, jsme si v MŠ Hradec nad Moravicí udělali speciální den – den plný česneku. Jelikož se blíží zima, bylo zapotřebí zasadit česnek na školní zahradě. Letos se sadby účastnily všechny třídy: Kuřátka, Žabičky, Veverky i Medvědi.

Motivací nejenom pro děti, ale i pro paní učitelky, je soutěž o největší česnekovou palici, kterou vyhodnotíme až při samotné sklizni česneku. Během té doby mají zejména děti úkol se o česnek starat, pravidelně jej zalévat, odstraňovat plevel tak, aby se mu dařilo co nejlépe. Pomoci mohou i rodiče, pokud znají finty na lepší pěstování česneku.

A aby česnekový den nebyl pouze o sadbě česneku, dostala každá třída za úkol připravit pomazánku, ve které bude česnek figurovat. Někdo tak zvolil pomazánku s tvarohem, sýrem nebo dokonce i s ořechy. Třída Kuřátek upekla i česnekový chléb. V přípravě pokrmů se ale nesoutěžilo, dětem pomazánky a chleba tak chutnaly, že se snědlo úplně všechno.

Na foto se můžete podívat ve fotogalerii jednotlivých tříd.

Andělská pošta v MŠ Hradec nad Moravicí

Vážení rodiče,

i v letošním roce proběhne tradiční akce s názvem ,,Andělská pošta”. V rámci protiepidemických opatření bude ale pár změn. Děti si dopis pro Ježíška nakreslí již ve třídě, aby nedocházelo ke kumulaci osob ve vestibulu školy. Samozřejmě dopis dostanou s sebou při odchodu domů a společně s Vámi a andělem jej vhodí do připravé schránky, která bude u dveří. Prodejní výstavku vánočních výrobků jsme nezrušili, můžete se tak těšit na spousty zajímavých vánočních dekorací, přáníček nebo sladkostí, které jistě ocení zejména Vaše děti. Část výtěžku z této akce poputuje do SRPŠ a část na konto nadace Dobrý Anděl, pro kterou bude vytvořena i speciální kasička, pokud byste měli zájem přispět o něco více.

Moc Vás prosíme, abyste se nehromadili ve vestibulu MŠ a zůstali zde pouze na dobu nezbytně nutnou (nákup výrobků, foto s andělem, vhození dopisu do schránky), přeci jenom nám jde o společnou věc, a to o zdraví Vašich dětí, naše i Vaše.

Váš Anděl

 

                            

© 2021 www.backing.cz