Příroda ve třídě

V tomto měsíci jsme v naší třetí třídě založili akvárium. Rybičky máme rádi už od Kuřátek, a protože nám akvárium a život v něm moc scházel, byl cíl jasný. Děti pomáhaly se vším, sypat štěrk, naplnit akvárium vodou, zasadit rostliny, vyzdobit dno kameny…..a teď zbývá to nejdůležitější, užívat si klidu pohledem na krásu podvodního světa a pečovat o naše rybí kamarády.

Den stromů

Víte, že…?S nápadem na obnovu této tradice v České republice přišli bývalý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy a známý popularizátor stromů Václav Větvička a dřevosochař Martin Patřičný. Datum první oslavy svátku stromů, Den stromů a dřeva bylo stanoveno na 20. října 2000, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy nejkrásnější a hrají všemi barvami. 

Třída Veverek oslavila tento den prací. Nejdříve jsme si zacvičili stromovou rozcvičku a po té se už na nás těšil náš školní sad. Ovocné stromy dostaly dárek formou nátěru kmenů vápnem. Posbírání listů v okolí stromů. Dalším úkolem byla výsadba jednoho stromu pro život. Práce se dětem velmi líbila i dařila, a příroda byla zase o kousek naším srdcím blíž.

„Byl jednou jeden král…“

Dnes jsme společně s dětmi navštívili kulturní sál v Hradci nad Moravicí, kde je u příležitosti 540 let města Hradce otevřena výstava „ŘÍŠSKÉ KORUNY KARLA IV.“  Hned u vchodu mohly děti obdivovat Karlův most, Karlštejn a hlavně prastarou truhlici. Ta se bohužel nesměla otevřít, ale my jsme nelenili a posvítili jsme si dovnitř baterkou skrze prosklený otvor. Co je v ní jen ukryto? Zajisté Vám děti rády toto tajemství doma odhalí.

Jen kousek od truhlice na nás čekala královská pečeť. Ale to nejdůležitější teprve přichází. Koruny samotných králů. Leskly se až oči přecházely. Děti si představovaly, jaké to asi bylo, sedět na trůně a vládnout celému království… a k tomu jim pomohly dobové kostýmy, které jsme si s dovolením mohli prohlédnout a dokonce i obléknout.

Děti koukejte? Co to tady ještě máme? Desky  s otvory…. Na co asi sloužily? Trošku vám napovíme. Takto se kdysi  trestali lumpové a zloději a říkalo se tomu pranýř. A protože my máme děti odvážné, tak si ho některé i vyzkoušely…..

S pozdravem paní učitelky Pavla a Míša

III. Veverky – Aktivity k distančnímu vzdělávání

Dobrý den, milé veverky a milí rodiče,

Velikonoce utekly jako voda a máme tady další pracovní týden. Doufáme, že jste si svátky užili, nabrali síly, odpočinuli si a že už se moc těšíte do školky. My se totiž na Vás všechny strašně moc těšíme a nemůžeme se Vás s paní učitelkou dočkat.

Děkujeme moc všem dětem a rodičům za zasílané zpětné vazby a fotografie z plnění úkolů. Nezapomeňte, že v pátek 9. dubna je zápis na Základní škole v Hradci nad Moravicí (i pro děti s odkladem školní docházky).

Tak se opatrujte, dávejte na sebe pozor a budeme se na Vás moc těšit.

Paní učitelka Domča a Šárka 🙂

Hádej, hádej, hadači!

Přijď se podívat na naši školičku, jestli po tak dlouhé době stojí tam kde má. Něco je přece jenom nové.

Máš rád/a hádanky? Tak se zapoj!

U vchodu do naší školky (u velké žluté brány) se na plotě objevily hádanky pro chytré hlavičky. Když je uhodneš, můžeš ze všech uhodnutých odpovědí vyluštit tajenku. Zvládneš to? Určitě ano. U každé hádanky máš velkou nápovědu. Nezapomeň poslat odpověď paní učitelce na email a nebo pošli fotku, jak si lámeš hlavičku nad hádankami.

Tak s chutí do toho a půl je hotovo!

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz