LÍPA U ŽABIČEK

Ve středu 29.9.2021 jsme si v naší třídě Žabek v MŠ Hradec nad Moravicí povídali o včerejším svátku sv. Václava. Na mapě jsme navštívili naše hlavní město Prahu, ukázali si, jak vypadá socha sv. Václava a Pražský hrad, dále fotografii pana prezidenta, a dle obrázků si zopakovali také jak vypadají české státní symboly – vlajka, znaky i pečeť. Zaposlouchali jsme se také do státní hymny. Ale hlavně … nezapomněli jsme na náš národní strom – LÍPU.

Nejprve jsme si lípu prohlédli na obrázku. Popsali jsme si z čeho se skládá – že má mohutné kořeny, pevný kmen a velkou korunu, která se skládá z větví a množství lístečků ve tvaru srdíček. Paní učitelka nám donesla jednu větvičku ze své zahrady na podívání a také usušené lipové květy z léta. Krásně voněly a my jsme si z nich uvařili čaj, který jsme si potom vypili před procházkou ven. V tomto období je hodně dětí nemocných, trápí je kašel a rýma. Řekli jsme si, že takový lipový čaj je výborný právě na nachlazení a na důkladné vypocení těla. Na procházce jsme potom hledali, kde v naší blízkosti rostou lípy – našli jsme jednu dokonce i na zahradě školky, další opodál v blízkém parku. Pozorovali jsme ji z blízka, jak jsou lípy velké a mají pravidelné koruny, plné lístků – ještě zelených, naproti tomu u některých stromů již listy teď na podzim žloutly. Pár lipových listů jsme si utrhli s sebou do školky a odpoledne po spaní jsme si vyzkoušeli navíc frotáž z lipových listů. Den jsme si báječně užili a dověděli jsme se spoustu nových informací … a hlavně, lipový čaj nám náramně chutnal… vyzkoušejte někdy také je opravdu výtečný!

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ TŘÍDY MEDVĚDŮ OD 15. 3. DO 19. 3. 2021

Vážení rodiče a milé děti,
zdravíme Vás ze školky, kde vše pilně připravujeme na Váš návrat. Školka je smutná, když se v ní neozývá dětský smích a my chceme věřit, že je před námi poslední týden distanční výuky a 22. 3. se všichni sejdeme ve školce. Chceme poděkovat Vám rodičům za zasílání emailů, všechno to dokumentujeme a zakládáme, takže posílejte emaily s plněním úkolů i nadále. Děkujeme také dětem, za jejich poctivé plnění úkolů, z fotografií co posíláte máme radost.
Začíná nový týden, tak si nejprve zopakujte náš kalendář počasí – dny v týdnu, roční období, počasí a můžete i měsíce pokud zvládnete. Ukažte rodičům jak se v kruhu vítáme a naučte je naší přivítací básničku. V tomto týdnu budeme vítat jaro a loučit se, se zimou. V přílohách naleznete materiál s názvem aktivity nejen na doma. Je tam těch aktivit spoustu, ale neděste se, splnit nemusíte všechny, ale pokud chcete, můžete. Nemusíte přílohu tisknout, dítě může jen překreslit úkol, který splnilo a tím si vlastně vytvořit takový obrázkový deníček splněných úkolů, který si můžeme ve školce prohlédnout. Taktéž netiskněte všechny pracovní listy, některé se dají splnit přímo u počítače a některé jdou lehce překreslit např. grafomotorické cviky. Vytvářejte si vlastní netištěné pracovní listy k tématu, za Vaši nápaditost budeme rády. V další příloze jsou k některým úkolům materiály a vysvětlení úkolu. V příloze + + +  naleznete další úkoly, ale to je bonus:), kdyby někomu nestačila příloha aktivit. Opět se těšíme na vaše fotky a přejeme, ať se úkoly daří plnit. S jarem začíná více svítit a hřát sluníčko, kdo z vás by chtěl, může nějaké vyrobit a pověsit na plot školky, aspoň tu smutnou školku bez dětí trošku rozveselíme a taky můžete připsat vzkaz.
Tak hurá na to a těšíme se na shledání, vaše pí.uč. Hanka a Silvie

Zimní olympijské hry

Konečně napadlo hodně sněhu a mohli jsme pro děti uspořádat každoroční zimní olympiádu. Sportování na čerstvém mrazivém vzduchu je velmi prospěšné pro zdraví a děti tyhle aktivity se sněhem přímo milují. Děti postupně v družstvech plnily sportovní disciplíny, nechyběla olympijská hymna s ohňostrojem a nakonec děti dostaly zaslouženě medaili a sladkou odměnu, kterou jim upekly naše paní kuchařky. Děkujeme a těšíme na další ročník. 

Rozloučení s předškoláky z Medvědů a Veverek

Protože se nezadržitelně blíží konec školního roku a hodně dětí již nebude navštěvovat naši mateřskou školu o prázdninách, je čas se rozloučit se všemi předškoláky a popřát jim spoustu úspěchů v základní škole.

Dojděte proto se svými dětmi a společně si užijeme zábavné odpoledne a zakončíme docházku Vašich dětí v mateřské škole. Děti budeme symbolicky pasovat z předškoláků na školáky a obdrží dárečky, které jim připomenou období strávené v MŠ.

Akce se uskuteční 25. 6. od 16:00 na školní zahradě a je určena pro děti odcházející do základních škol (předškoláci z Medvědů i Veverek) a jejich rodiče. Vzhledem k mimořádným opatřením nebude na akci podáváno občerstvení, ale je možnost donést si své vlastní. V případě dalších dotazů neváhejte informovat své paní učitelky 🙂

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz