Maškarní karneval

V pátek 18.2. jsme společně s dětmi oslavili Masopust. Nejdříve jsme v maskách obešli kamarády ve školce, kterým jsme zazpívali naši novou písničku „Hlídač krav“, poté na děti čekala diskotéka, soutěže, přehlídka masek a v neposlední řadě bohaté občerstvení, za které bychom chtěli srdečně poděkovat našim ochotným rodičům. Více fotek naleznete v galerii.

Mensa – Grónsko

24.11. jsme si dětmi povídali o zemi, kde je stále zima. Celým dnem nás provázela písnička „Grónská zem“. Seznámili jsme se se zvířátky, které tam žijí, s Eskymáky a děti si postavily iglú. A co grónská vlajka? Děti Vám určitě poví, co jen jim připomíná…

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

Leze brouček leze lesem, my mu pěkný pelech nesem. Je už podzim broučku náš, a ty ještě nespinkáš.

16.11. jsme jako každý rok touto dobu byli uspávat námi vyrobené papírové broučky. Společně jsme jim popřáli dobrou noc, snad nás slyšeli úplně všichni broučci.

Projektový den sv. Martin

„Na svatého Martina, bývá bílá peřina.“ Sv. Martin nám sice sníh nedonesl, ale za to jsme si ve školce užili den plný aktivit na toto téma – zkoušeli jsme okovat koně sv. Martina, vyrobili jsme si koně sv. Martina a dokonce jsme si na sv. Martina zahráli. A aby to nebylo málo, na oběd si pro nás paní kuchařky připravily tradiční „SVATOMARTINSKÉ MENU“. NA zelí, knedlíku a kačeně jsem si velice pochutnali!

Dušičkový karneval

Dne 2.11. nás navštívili žáci ZŠ v Hradci nad Moravicí. Společně jsme si užili strašidelný karneval, tanec, zábavné činnosti v centrech, které byly sladěny s dušičkovým tématem. Školáci si mohli vyrobit netopýra, lovili pavouky v želé nebo v písku, motali pavučiny, shazovali bubáčky míčkem, srovnávali dýně, , hledali pavoučky na pavučině, zahráli si na xylofon písničku o strašidýlku a nechyběly také různé pohybové hry. Děkujeme za milou návštěvu a budeme se těšit zase příště! Třída Veverek

Drakiáda

V úterý 19.10. pro nás připravily paní učitelky z oddělení Kuřátek drakiádu. Užili jsme si spoustu zábavy – nošení míčků na lžíci, převážení kaštánků, skákání v pytli, skládání draka z pet víček, ale hlavně nesmělo chybět pouštění draků! Děkujeme paním učitelkám Hance, Lucce a Danušce!

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz