Akce leden -MŠ Jakubčovice

6. 1. 2022 – I když nejsem král, mám královskou duši a ta mi moc sluší.. ( Drobné dary od dětí dětem.)

Během měsíce v MŠ sbírka pro pejsky a kočičky z městského útulku v Opavě. ( Ve spolupráci s rodiči. )

Pečení sušenek pro pejsky a kočičky .

V průběhu měsíce ZIMNÍ OLYMPIÁDA – nejlépe na sněhu:)

Vánoční přání

Milí rodiče, babičky, dědečkové, tety i strejdové, milí kolegové,

od Štědrého dne nás dělí již jen pár hodin. Přípravy v domácnostech vrcholí a možná zrovna právě nyní přišel čas na okamžik zamyšlení se, zastavení, zpomalení. S těmito nejkrásnějšími svátky zároveň začíná nové období, období slunovratu. Veřím, že přichází lepší dny, že tak jako v pohádce, i v životě překonáme všechny nepříjemnosti poslední doby a až zasedneme zítra se svými nejbližšími ke štědrovečerní večeři, že se napřesrok zase všichni ve zdraví sejdeme.

Přeji všem, aby se kolem nás rozprostřel klid, láska, úcta, obdarování i radost. Našim dětem, aby našly pod stromečkem dárečky o jakých sní a pak ještě spoustu dalších, které se nedají zabalit.

Do nového roku přeji Vám všem spoustu zdraví, lásky, doteky štěstí které nám pomáhají v těžkých chvílích , dobré lidi kolem sebe, humor, pokoru, sounáležitost s ostatními, rodinnou pohodu a také splnění si svých vlastních snů.

Dobrý anděl – MŠ Hradec nad Moravicí pomáhá

Dobrý den, vážení a milí rodiče, kolegové,

v letošním roce se nám podařilo vybrat rekordní částku na Dobrého anděla, a to 8 000,-Kč.Chtěla bych Vám touto cestou velmi poděkovat za sounáležitost a solidaritu s lidmi a především dětmi, kteří se ocitli v nelehké životní situaci.

Přeji všem, ať jsou vždy kolem nás lidé, kteří nám v pravý čas a když to budeme opravdu potřebovat, pomohou.

Také abychom uměli pomoc přijmout.

S velkým poděkováním a úctou

Gabriela Lacková

Sbírka

Děkujeme všem dětem, rodičům, zaměstnancům MŠ Hradec nad Moravicí, kteří otevřeli svá srdce a podpořili tak opuštěné pejsky a kočičky svým potravinovým nebo finančním darem. Ten byl dnes předán Městskému útulku v Opavě. Jste báječní.

Otevření mateřské školy Jakubčovice

Vážení rodiče,

od 1.12. otevíráme mš Jakubčovice. Doba provozu bude upravena do doby, než budeme opět v plném počtu,

od 6.30hod. – 16.00hod.

Nahlašte si prosím obědy dnes, tj. 30.11.2021 do 12.00hod. na email: ms.hradec@tiscali.cz

Veškeré informace máte ve svých emailech. Komu mail nepřišel, aktualizujte si údaje prosím v mateřské škole.

Děkujeme a přejeme klidný adventní čas

Informace ke karanténě a Covidu – 19

Rizikové kontakty uvedené v tabulce (neočkované osoby a osoby, které nejsou v ochranné lhůtě) budou mít nařízenu karanténu  v délce minimálně + 7 dní ode dne posledního kontaktu s pozitivní osobou, pokud absolvují PCR test v době karantény, maximálně 14 dní ode dne posledního kontaktu s pozitivní osobou, pokud PCR test nepodstoupí.

Karanténa bude ukončena po minimálně 7 dnech od kontaktu s pozitivní osobou v případě, že PCR, který osoba podstoupila mezi 5. – 7. dnem od kontaktu s pozitivním, je negativní a nebo maximálně po 14 dnech ode dne kontaktu s pozitivní osobou, pokud PCR test osoba neabsolvovala a je bez příznaků.  Pokud absolvuje osoba v karanténě PCR test později než 5.-7. den po posledním kontaktu s pozitivní osobou,  a výsledek tohoto testu je negativní, může být ukončena karanténa dnem doručení zprávy o negativním výsledku PCR testu.

„Krajská hygienická stanice MSK si Vás dovoluje požádat, jako rodiče / zákonného zástupce rizikového kontaktu, abyste po obdržení SMS zprávy o kontaktu s covid-19 pozitivním využili možnosti sebetrasování. Urychlí to vystavení žádanky na RT-PCR test, neboť tyto případy operátoři řeší prioritně. Takto urychlíte bezpečný návrat žáků, studentů či pedagogů do školy. Děkujeme!“

Pro vystavení OČR ZASÍLEJTE EMAILOVÉ ŽÁDOSTI NA E-MAIL: podatelna.op@khsova.cz

Pokud se Vaše dítě prokáže negativním PCR testem viz. výše, případně nebylo ve styku s Covid pozitivním (dny, které Vám uvádím do mailu), pak po ověření můžete do nabízených Mateřských škol (Hradec, Kajlovec). A to nahlášením se vždy den dopředu do 12.00 hod. stravné + oznámení na mail: ms.hradec@tiscali.cz. Těm, na které se nevztahuje karanténa nebude propláceno OČR.

Informace z OSSZ

Dobrý den,

v příloze zasílám tiskovou zprávu České správy sociálního zabezpečení, ze které je zřejmé, že pokud KHS nařídí uzavření školského zařízení nebo jeho části, vystaví příslušné školské zařízení rodičům tiskopis „Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu školského zařízení (školy)“. V těchto případech nevystavuje „Rozhodnutí o potřebě ošetřování“ pediatr.

S pozdravem

Bc. Helena Kavanová
vedoucí oddělení nemocenského pojištění

OKRESNÍ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ
Krnovská 2975/75, 746 98  Opava, Česká republika
tel.: +420 553 604 402
e-mail: helena.kavanova@cssz.cz

ID datové schránky: zrgadgy
www.cssz.cz

 

                            

© 2021 www.backing.cz