Vzhůru za Eskymáky

V měsíci lednu jsme se rozhodli „vycestovat“ do dalekého Grónska a navštívit naše kamarády Eskymáky. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o životě těchto lidí, jak žijí, co loví a jak se oblékají. Ochutnali jsme místní speciality – tedy ryby, které všechny děti s radostí ochutnaly, aby ne, když to byly ryby grónské. 

Jelikož je v této době skoro nemožné pořádat akce pro rodiče s dětmi, rozhodli jsme se uspořádat soutěž O nejlepšího Eskymáka. Děti a rodiče dostali za úkol doma vyrobit Eskymáka, kterého poté společně přinesli do školky. Vyhodnotit, který Eskymák byl ten nejlepší, byl opravdu oříšek. Nakonec jsme společně vybrali tři nejpovedenější, pro které byla připravena speciální odměna. Jelikož je ale pro nás vítěz každý, byla pro všechny děti připravena sladká odměna – eskymo. 

Za ty patří velké díky mamince Sofinky B., která školce eskyma darovala.

Celá výprava do Grónska se moc povedla a dětem se velmi líbila. Všem dětem i rodičům děkujeme za účast v soutěži a vytvořeních krásných Eskymáků, které nám teď zdobí školičku. 

Kolektiv MŠ Kajlovec

Foto zde: https://mskajlovec.rajce.idnes.cz/MENSA_Gronsko/

Soutěž pro rodiče s dětmi

MŠ Kajlovec vyhlašuje soutěž o nejlepšího/nejoriginálnějšího/nejhezčího ESKYMÁKA.

Fantazii se meze nekladou a výrobek může být z čehokoliv.

Hotové Eskymáky doneste nejpozději do 14. 1. (pátek), kdy vybereme vítěze.

Vítěz obdrží hodnotné ceny (rodič i dítě 🙂 ).

Celý týden od 10. 1. do 14. 1. si budeme s dětmi vyprávět o Grónsku, Eskymácích, zvířatech, která zde žijí.

V pátek 14. 1. budeme mít ve školce BÍLÝ DEN, děti tedy mohou přijít v bílém oblečení.

Těšíme se na všechny ESKYMÁKY A ESKYMAČKY

paní učitelky Anička a Ivetka

Vánoční přání

Milí rodiče a přátele školky, přejeme Vám klidné a pohodové Vánoce, strávené v kruhu svých nejbližších a do nového roku 2022 jenom to nejlepší. Ať je nový rok lepší, než ten minulý.

Kolektiv MŠ Kajlovec

Dýně, dýně a zase ta dýně

Dne 25. 10. se v MŠ Kajlovec uskutečnila další vydařená akce pro rodiče s dětmi, tentokrát se jednalo o dýňování, během kterého měl každý za úkol vydlabat a vyzdobit svou dýni. Všem se dlabání dýní povedlo a společně jsme tak mohli vyzdobit vchod školky. Účast byla opravdu veliká, třída byla naplněna k prasknutí, a tak se muselo pohoštění přesunout do šatny. Nikomu to ale nevadilo a snědlo se skoro všechno.

Děkujeme za velkou účast a sladké i slané pohoštění

Těšíme se zase na další společné akci

Kolektiv MŠ Kajlovec

Foto z akce zde: https://mskajlovec.rajce.idnes.cz/Akce_s_rodici_Dynovani/

Drakiáda bez větru

Dne 29. 9. 2021 proběhla první společná akce s rodiči v MŠ Kajlovec – Drakiáda. Akce probíhala na fotbalovém hřišti za školkou, kde bylo dostatek místa na pouštění draků. Ikdyž nebyl velký vítr (spíše žádný), podařilo se draky rozpohybovat a většina z nich vyletěla skoro až do oblak. Žádným překvapením tedy nebylo, že si všechny děti, tatínci, maminky i babičky zasloužili medaile a sladké odměny za výkony, které na hřišti předvedli – bez pořádného běhu totiž draci pravda moc nelítali.

Děkujeme všem za bohatou účast, díky které jsme mohli společně zahájit letošní školní rok a pevně věříme, že to bude rok bez covidu a zavírání školek, a naopak to bude rok plný zážitků, dětských úsměvů a společně příjemně stráveného času.

Foto z akce zde: https://mskajlovec.rajce.idnes.cz/Akce_s_rodici_Drakiada/

Paní učitelky Ivet a Anička

Výroba zdravé přesnídávky

Nastal podzim a s ním i období zrání jablíček. S dětmi si z tohoto ovoce vyrábíme nejrůznější pochutiny – křížaly či jabléčné záviny, tentokrát jsme se ale rozhodli s dětmi vyrobit jablečné pyré, tedy přesnídávku. 

Často vidíme, jak děti ve školce přesnídávku v misce nejí, ale pokud dostanou ovocnou “kapsičku”, zhltnou ji na jeden dech. Z toho důvodu jsme koupili ovocnou kapsičku v obchodě a srovnali jsme ji s naší vlastnoručně vyrobenou přesnídávkou.

Děti pomáhaly krájet jablíčka, které jsme nechali dusit, vše jsme rozmixovali a společně dochutili. Jelikož jsme třída Včeliček byla jasná volba doslazení přesnídavky medem. Pro dochucení jsme přidali ještě skořici a přesnídávka byla hotova.

Všem dětem moc chutnala, dokonce více, než ta v kapsičce … asi budeme takovou přesnídávku vyrábět častěji :).

Paní učitelky Iveta a Anička

Foto: https://mskajlovec.rajce.idnes.cz/Jak_jsme_vyrabeli_presnidavku/

Farmářský trh v MŠ Hradec

Dne 20. 9. 2021 proběhl v MŠ Hradec první farmářský trh, do kterého se zapojily všechny MŠ spadající pod Hradec, tedy i naše školka v Kajlovci. Trh měl velký úspěch, a tak se dá očekávat, že se bude konat i druhý ročník.

Fotografie z akce jsou k nahlédnutí ve fotogalerii – https://mskajlovec.rajce.idnes.cz/Farmarske_trhy_v_MS_Hradec/

Děkujeme všem rodičům, kteří se do této akce zapojili a obdařili nás svými výrobky či surovinami.

PROVOZNÍ DOBA

Milí rodiče provozní doba od 14. 4. 2021 bude opět v normálním režimu pro předškoláky a děti rodičů IZS od 6:00 do 16:00. děkujeme za pochopení….a těšíme se na Vás.

DISTANČNÍ VÝUKA

Dobrý den milé děti, milí rodiče, nastal nám další týden, po velikonocích, posílám další distanční výuku. Těším se na vaše fotografie a odpovědi, co se vám podařilo, co vám dělalo problémy, co jste nestihli…

Budu moc ráda za nějaké krásné fotografie od všech dětí z vašich zážitků z velikonoc, kde jste byli, co jste si vykoledovali, kde jste byli…..těším se na brzké otevření naší školičky a až vás zase všechny ve zdraví uvidím.

 

                            

© 2021 www.backing.cz