Básničky a písničky

Co se učíme, nebo už umíme…. a budeme neustále zde na webu doplňovat.

ZÁŘÍ

Svolávací do kruhu:

Dobré ráno, dobrý den, začneme ho s úsměvem,

pustíme sem čerstvý vzduch,

ve zdravém těle zdraví duch.

Stoupneme si vedle sebe,

ty pohladíš mě a já zas tebe.

Za ruce se chytíme, do kolečka točíme.

Protože se rádi máme,

tak si pěkně zamáváme.

Svolávací zpívací….

Pojďte děti dokola, hola, hola,

volá učitelka.

Každý si ruku poddá a pěkně poslouchá,

co se bude teďka dít.

Brambora

Kutálí se ze dvora, velikánská brambora. (točit s rukama kolem sebe a ukázat velkou bramboru)

Neviděla, neslyšela, spadla na ní zábora.(zakrýt oči, uši a plesknout rukama směrem dolů)

Kam koukáš ty bramboro – na tebe ty závoro. (rukama rozhodit do stran pak prstem před sebe ukázat)

Kdyby tudy projel vlak, byl by z tebe bramborák. (pleskání rukama na všechny strany v rytmu)

Šel pan doktor na návštěvu

Šel pan doktor na návštěvu, (prstíkama si chodíme po ruce)

zaklepal (zaklepat si na čelo), zazvonil (zazvonit na nos), utřel boty už tam byl! (Utřít pod nosem a vypláznout jazyk).

Písně:

Šla nanynka do zelí

Šel zahradník do zahrady

Cib, cib cibulenka

Začátek školního roku v MŠ Bohučovice

Od středy už je naše třída opět otevřená pro všechny zapsané děti a jsme rádi, že se všichni z prázdnin vrátili v pořádku a mnozí o pár cm větší a bytřejší, ostřílenější a stejně fajn jako v loňském roce. Noví kamarádi postupně docházejí a zatím si dobře přivykají na třídní pravidla, nové kamarády i paní učitelky.

Třídní schůzky proběhnou 22.9. v 15.30h ve třídě a do té doby vkládáme pár informací.

1)Ke zkvalitnění programu Skutečně zdravá škola a vedení dětí ke zdravějšímu životnímu stylu nahrazujeme v MŠ bonbóny, lízátka, čokoládky a jiné sladkosti zdravějšími variantami pro děti. Aktuálně jsme dětem již nabídli doma upečenou kokosovou buchtu, slazenou pouze trochou medu a lehce politou hořkou čokoládou. Dostaly jsme bonbóny z lékárny s nižším obsahem cukru.

Prosíme rodiče o spolupráci. Příklady dalších zdravějších laskomin jsme vyvěsily do šatny. Další tipy určitě doporučí paní učitelky na třídě či paní vedoucí z jídelny.

2) Rozpis na víkendové hlídání třídních morčátek je již v šatně. Můžete se zapisovat 🙂

3) Dávejte prosím dětem dostatek oblečení, doporučujeme i zvážení podzimních čepiček, šátečků přes uši. Na vycházkách často fouká.

4) Připomínáme povinnost nošení respirátorů v budově MŠ.

Další informace se dozvíte na třídních schůzkách.

Jaro se probudilo…

I když nás ještě dokáže překvapit aprílové počasí, přeci jen jsme již mohli pocítit sílu sluníčka, které nám zvedlo náladu a dodalo zase o trochu více síly!

Hodně sil a úspěšné práce přejeme děti i vám při plnění úkolů! Tentokrát se podíváme za zvířátky…

Věříme, že se v blízké době opět uvidíme osobně!

Mějte se krásně a buďte zdraví!

Přejí paní učitelky a teta Mirka 🙂

Hody, hody doprovody z Bohučovic

Ahoj milé děti!

Posílám Vám srdečný pozdrav z naší Mateřské školy Bohučovice.

V pondělí jsme do vestibulu nachystaly předškolákům tradičně plno úkolů, materiálů a zábavy. Zároveň jsme tam připravily krabici na práce dětí z distanční výuky, kde mouhou odevzdávat všichni své úkoly. V šatně se nám také pomalu plní výstavka obrázků od dětí a budeme rádi, když se přidají i mladší děti a pošlou nám nějaký pozdrav či něco pěkného co vytvořily. Děkujeme všem, kdo na nás myslíte. My na Vás také! A tak jsme Vám připravily překvapení!

Zveme Vás do naší fotogalerie, kde můžete nejen shlédnout fotky od předškoláků z domova, kde probíhá v jejich domácím prostředí distanční vzdělávání, ale také si můžete poslechnou pohádky (s prvky Mensy či na podporu Skutečně zdravé školy), které jsem vám vymyslela, namluvila a sestříhala na dobrou noc . Určitě těch pohádek bude víc, tak doporučuji sledovat naše alba ZDE:

https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/

Zde je také Velikonoční příprava na období 22.3. -1.4. 2021

Pěkné první jarní dny přeje p. uč. Katka, Pavla a teta Mirka

Zdravíme děti z MŠ Bohučovice

Milé děti,

je nám po vás moc smutno a i když pracujeme na všem možném, nic nám nenahradí vaší přítomnost ve školce.

Doufáme, že až začne sluníčko více hřát a příjde po letošní velké zimě dlouho očekávané jaro, setkáme se zase v naší mateřské škole a budeme si užívat spolu plno zábavy a učení.

Předškoláci si od nás jednou týdně ve školce vyzvedávají spousty úkolů, nápadů, pomůcek, které jim chystáme a také nám odevzdávají výrobky, které doma udělali. Posílají nám i fotečky, videa a zprávy. My vše ve školce prohlížíme a žasneme, jak jsou šikovní a úžasní i doma! A to nám dělá velkou radost!

Morčátka ve školce dáváme do výběhu, ale stále vykukují ven a hledají děti. Proto je skvělé, že si pro ně před víkendem chodí ty děti, které si je zamluvili na hlídání v našem seznamu, který visí v šatně a morčátka jsou moc šťastné, že jsou aspoň s některými z vás. Až se všichni setkáme, přečteme si jejich víkendový deník.

Budeme moc rádi, když i vy ostatní se nám ozvete. Pošlete nějakou fotečku, nebo zprávu. Stále platí, že každému kdo má zájem, vytvoříme tašku s úkoly, zajímavými předměty a pomůckami. Stačí nám jen zavolat nebo si o tašku napsat.

Níže máte v příloze téma Hola, holá škola volá, které jsme vypracovali a vytiskli předškolákům na týden 15.-19.3.2021, kdo z mladších dětí máte zájem, zkuste nějaké úkoly z něj také.

Zdraví vás p. uč. Katka, Pavla a teta Miruška

Komu se nelení tomu se zelení…

Zdravíme všechny naše děti a rodiče!

Máme před sebou další týden distanční výuky. Již se nám pomalu vrací zpětné vazby z předchozího týdne. Jsme moc rády a těšíme se na další.

Jaro se nám pomalu probouzí. Pozorujeme na naší zahrádce pomalu vykukující česnek. Ve třídě nám začínají růst lístky mladého obilí. A co vy děti, stanete se také malým zahradníkem? Pěstitelem? Už teď jsme zvědavé, co vám doma vyroste! Tak držíme palce!

Zdraví vás paní učitelky Pavla, Katka a teta Miruška!

Pozdrav z Bohučovic

Milí rodiče a děti,

zdravíme vás z naší mateřské školy, kde trávíme tyto dny bohužel sami 🙁

Prvním našim úkolem bylo zaslat předškolákům práci, aby jejich příprava na zápis do základních škol nebyla ošizena a oni mohli zlepšovat své dovednosti a obohacovat své znalosti. Každý obdržel námi vyrobenou velkou tašku s předměty, pracovními sešity a pomůckami k činnostem, které jsme jim vymysleli na téma Draka bolí zub – aneb péče o zuby. Úkoly mají pouze na tento týden, příští týden obdrží od nás nápady na činnosti nové.

Aby mladším dětem nebylo líto, že nedostali práci domů, zasíláme odkaz na úkoly , které dostali předškoláci. A pokud by jste měli zájem o podobnou tašku plnou námi vyrobených pomůcek, úkolů a zábavy, napiště či zavolejte a my vám ji rády pro vaše děti přichystáme.

Brzy se zase ozveme, budeme rádi, za vaše zprávy z domova, fotečky, obrázky a pozdravy.

Paní učitelky Katka a Pavla a teta Miruška

 

                            

© 2021 www.backing.cz