Poděkování všem rodičům našich mateřských škol

Vážení rodiče,

děkujeme Vám za zvládnutí mimořádných opatření, která byla v našich mateřských školách nastavena až do konce června 2020. Věřím, že to nebylo jednoduché a to ani pro nás, ale vše jsme zvládli výborně a určitě i Vaše děti byly zase šťastné, že mohou být se svými kamarády, svými paními učitelkami i chůvami ve své školce. Na každé negativní situaci se snažím najít vždy pozitivum a to vnímám v době Covidu – 19 právě v návratu ke kořenům rodiny, zpomalení běhu života a k uvědomění si, co je v našem životě důležité. Ponechejme si tento pocit, i sounáležitost, kterou jsme cítili a vzájemně si pomáhali. Velmi děkujeme za spolupráci i krásné obrázky, které jste s dětmi vytvořili a přinesli nám je do mateřských škol.

Zároveň přeji našim budoucím prvňáčkům úspěšný krok do další životní etapy a tou je základní vzdělávání. Přeji našim dětem milou a laskavou paní učitelku, nebo pana učitele, kamarády a radost z objevování a učení se novým věcem. Vám rodičům potom pevné nervy a nadhled, když vše hned nepůjde tak hladce, jak si mnohdy přejeme..Užijme si všichni krásné léto, dovolenou a prázdniny a budeme se na Vás zase velmi těšit a snad už vše bude takové, jako dříve..

Gabriela Lacková

Loučení s předškoláky a spaní v MŠ

V uterý 29.6.2020 proběhlo v naší MŠ bez přítomnosti rodičů loučení s předškoláky a následné spaní v MŠ.

Akce se zůčastnily všechny děti, které v září nastupují do základní školy a užily si bohatý program stavěný dětem na míru.

V úvodu musely děti splnit několik úkolů, aby mohly být na školáky pasovány. Mezi ně patřilo mimo jiné projít s aktovkou překážkovou dráhu – jakožto cestu do školy, ostrouhat pastelku, podepsat se, zavázat si tkaničku a vyřešit problém, který by je mohl během docházky do školy potkat (ztráta peněženky, vystoupení na špatné zastávce, dítě osloví cizí člověk, dítě se ztratí, někdo mu ubližuje…apod.) Každé dítě, se s těmito úkoly popralo nejlépe jak umělo a mohlo být poté slavnostně pasováno a odměněno šerpou, kšiltovkou předškoláka, knihou a pamětním listem.

Po slavnostním přípitku nastala volná zábava, ve které se mohly děti podílet na pečení domácí pizzy, hodovat a povídat si s kamarády.

Před spaním děti čekalo divadelní představení v podání paní učitelky Katky. Pohádka se jmenovala Jak šla Máša do školy a obsahovala prvky Mensy- děti se seznámily s vlajkou Ruska, Ruským jazykem i s popisem krajiny v Rusku. Pohádka děti velmi rozesmála a to bylo v tento slavnostní den nejdůležitejší.

Děti si nadšeně nachystaly lehátka na spaní, převlékly do pyžam, vyčistily zuby a chystaly tzv. na kutě. Jenže to by nebylo pravé dobrodružství, kdyby je paní učitelky po 20ti minutách nevytáhly z postýlek na noční procházku školkou při svíčkách.

Všechny děti byly statečné a tak se vydaly po jednom od zvonku až do spací herny. Každý si u své postýlky zazvonil na zvoneček, kterým si k sobě zavolal dalšího kamaráda. Tímto byl program zakonečený.

Noc byla klidná a ráno si děti za odměnu daly sladkou snídani – perník s čokoládou a kokosem. Doufáme, že se tato akce stane tradicí a příští rok se stejně rozloučíme s dalšími předškoláky.

Na mladší děti během následujícího dne čekalo rozloučení se školkou formou nanuku a diskotéky na školní zahradě v dopoledních hodinách.

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz