Akce říjen

všechny akce s rodiči budou tento měsíc zrušeny

V průběhu měsíce:

-dýňování s dětmi

-drakiáda

-příprava ovocného salátu, kimovy hry s ovocem

-výroba zeleninové polévky

-účast ve výtvarné soutěži

-oslava halloweenu

Způsob úhrady příspěvku SRPŠ

SRPŠ členský příspěvek
Prosíme o zaslání částky Kč 250,- pro školní rok 2020/2021 na účet 2601264561/2010 do 30.9.2020.
Jako variabilní symbol použijte pětimístný kód dítěte (shodný pro úhradu stravného a školného v MŠ)
a do poznámky pro příjemce uveďte jméno dítěte + třídu, popř. školku (MŠ Hradec-žabky, MŠ Bohučovice).

Děkujeme.

A je tady další školní rok…

V letošním školním roce 2020/2021 máme v MŠ Kajlovci zapsáno 27 dětí, z toho 8 dětí předškolního věku. S dětmi pracují paní učitelky Iveta Víchová a Bc. Michaela Hyklová, školnice a výdejčí stravy paní Zdeňka Bašárová.

Zaměříme se, mimo jiné, na ekologickou výchovu  projektem „ Život v úle“. Pilnými včeličkami se učitelky inspirovaly a budou se snažit během celého školního roku motivovat také děti, které se budou zabývat různými aktivitami a dovídat se nové poznatky o včelách. Součástí našeho projektu je ochutnávka různých druhů medů, dovídání se o  významu včel, o tom, kdo v úle žije, kdo se o včely stará a o ochranných pomůckách včelaře.

Důležitost včel již zmínil ve svém citátu  Jan Ámos Komenský: “  Z včelařství naučil jsem se přírodu více znáti a více milovati, než z mnoha knih učených.“

Našim třídním mazlíčkem se v letošním školním roce stala suchozemská želvička Eliška. Děkujeme tímto mamince Rozálky za darované věci pro ni.

 Dále máme pro děti objednané pohádky a divadelní představení. Z každé akce pořizujeme, se souhlasem rodičů, fotografie a umísťujeme je na našich webových stránkách školy.

Neváhejte se na nás s čímkoliv obrátit, budeme se snažit Vám pomoci, poradit a vyjít Vám vstříc. Jsme tady pro Vás a  pro Vaše děti. 

Na medové dny  se spolu s dětmi  budou těšit  paní učitelky: Iveta a Míša.

Naši malí farmáři a brambory

Na začátku června jsme si s dětmi zasadili v našem novém záhonku brambory. Občas jsme je vypleli a radovali se z prvních rostlinek.

Během prázdnin, kdy byla MŠ zavřená, se nám úroda pěkně rozrostla a nás čekalo v prvním týdnu v září to nejdůležitější, a to je sklízení. Děti byly napjaté, co se v kořenech rostlin bude skrývat a výsledek je velmi potěšil. Kromě pár malých kousků na děti čekali i pěkní obři. 🙂 O to větší zábava pro děti byla, kopat v hlíně i pár dnů po sklizni a zkoušet, zda jsme na nějakou bramboru nezapomněli.

Kdo chtěl, mohl si odnést pár kousků domů, zbytek jsme využili během vaření v naší školičce. Domluvili jsme se s dětmi, že si vyzkoušíme upéct zdravé chipsy s jogurtovo-smetanovou omáčkou.

S vařením nám přišla pomoct Isabellčina maminka, která dětem pomáhala při přípravě jídla a záveň donesla na DIP smetanu. Děkujeme taktéž mamince Toničky, která nám donesla na vaření jogurt a babičce Bětušky, která nás v červnu zachránila se sadbou brambor, když se nám zdálo, že jich máme málo a ona jich k nám do záhonu pár svých přidala.

Závěrečný pokrm se velmi vydařil a snědl se v rychlostním rekordu. S paní školnicí jsme nestíhaly vytahovat další a další plechy, jak moc si děti přidávaly.

Jsme moc rádi, že se naše první farmaření vydařilo,a že máme tak hodné rodiče, kteří nám v naší farmářské školičce pomáhají.

Děkujeme a těšíme se na další společnou spolupráci.

Fotografie ze sklizně a vaření najdete zde: https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/Sklizime_brambory%2C_peceme_brambory…_Skutecne_zdrava_skola/

Výhra ve výtvarné soutěži

V minulém školním roce jsme se zúčastnili několika výtvarných soutěží a jednu z nich se nám podařilo vyhrát s obrázkem naší Ellie, která nakreslila v soutěži Požární ochrana očima dětí Hasičskou stanici.

Ellie se umístila na krásném 2. místě mezi dětmi do 5 let a nyní postupuje její obrázek do krajského kola, které má být do konce měsíce října vyhodnoceno.

Obrázek byl namalován křídami a zafixován lakem ve spreji. Jak krásně se povedl můžete zhodnotit sami, my jí velmi držíme palce a přejeme, ať jí kreslení stále baví a dělá radost.

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz