Akce na prosinec – VEVERKY

01. – 04. 12. 2020 Karanténa III. třídy Veverky

10. 12. 2020 Mikulášská nadílka s příchodem čerta, anděla a Mikuláše

11. 12. 2020 Pečení perníčků

16. 12. 2020 Pečení cukroví

18. 12. 2020 Kdo to zvoní za dveřmi, aneb Ježíšek ve školce a slavnostní posezení

Během měsíce: procházka na hřbitov (zapálení svíček), procházka do lesa – dárečky pro zvířátka, denně zajíčkova pošta a vybírání adventního kalendáře, vánoční tradice, vánoční stolování.

Mateřská škola pomáhá – Dobrý anděl

Vážení rodiče,

každý rok pořádáme v MŠ Hradec nad Moravicí prodejní výstavku s andělskou poštou pro naše děti, ale zároveň i část výtěžku z této prodejní výstavky darujeme za všechny naše mateřské školy i školní jídelnu na konto Dobrého anděla rodinám, které zasáhla vážná nemoc. Snažíme se vést k pomoci a sounáležitosti naše děti v mateřských školách. Jdeme příkladem a finanční částkou pomáháme i my zaměstnanci a prosím i Vás rodiče o drobný dar, ať už zakoupením našich výrobků, nebo přispěním do připravené kasičky společně s Vašimi dětmi. O vybrané částce Vás budeme informovat. Hlavním smyslem této pomoci však je, vše probrat se svými dětmi. Vést je k pomoci potřebným, uvědoměním si, že ne všechny děti mohou mít krásné Vánoce, pod stromečkem spoustu dárků a šťastnou a zdravou rodinu. A také k tomu, že lidé by si měli pomáhat, neměli by být lhostejní jeden ke druhému a v této době, která zasáhla svými opatřeními do životů spousty rodin, je to důležité snad více než kdy jindy. Stále věřím, že soucítění s lidmi, láska k lidem, sounáležitost, úcta a pokora, jsou vzácnými znaky lidství. A tomu se celý život učíme.

Akce prosinec v MŠ Bohučovice

  1. – 20. 12. Odhalování adventního kalendáře

5. 12. Mikulášská nadílka v MŠ v dopoledních hodinách

7. – 11. 12 . České zvyky a tradice v MŠ

11. 12. Den se sv. Lucií – svátek 13.12.

14. – 18. 12. Ochutnávky cukroví, poslech koled, pečení perníčků, vánoční stolování ve třídě a vánoční nadílka pod stromečkem

Adventní přání

Vážení rodiče, přejeme Vám krásný a klidný předvánoční čas v kruhu Vašich nejbližších. Doba adventu je dobou zklidnění, naslouchání, pomoci a lásky. Bohužel dnešní doba nám přináší i v tomto jistá omezení a tak s první zapálenou svíčkou mnozí z nás mohou být se svými blízkými jen ve vzpomínkách. Třeba právě proto, aby je ochránili. Překonávat překážky, držet při sobě, je v této době důležitější více než kdy jindy a já věřím, že společně a s láskou vše zvládneme. Přejeme Vám všem krásný adventní čas..

Covid v MŠ Hradec ve třídě veverek

Vážení rodiče, před chvílí jsem obdržela mail od maminky ze třídy Veverek, která mě informovala o svém dítěti, které je pozitivní na Covid 19. Od pondělí se třída uzavírá do karantény a všechny kontakty dětí, které byly v této třídě do 24.11.2020 budou předány hygieně. O všem budete během zítřka informováni maily.

Novinky ze Skutečně zdravé školy

Všichni se v současnosti zabýváme novým virem, který tady s námi je, ovlivňuje nám životy a neustále nám mění vše na co jsme byli léta zvyklí. Staré dobré přísloví: „Všechno zlé je pro něco dobré“, platí i v tomto případě. Zpomalili jsme rychlé životní tempo, jsme více s rodinou, zjišťujeme co je pro nás důležité, měníme hodnotový žebříček. Najednou má větší smysl i to, že jsme mateřskou školou, která získala bronzový certifikát Skutečně zdravé školy. Všechno se vyplatilo, to že vedeme děti ke kořenům, sázíme ze semínka, sklízíme ovoce a zeleninu, připravujeme z nich pokrmy, tím je vedeme ke zdravému životnímu stylu. To je vše velmi důležité pro jejich životy. To jak se nám to daří, si můžete přečíst na webu Skutečně zdravé školy, kde paní učitelky ze všech sedmi tříd vytvořily články, které naleznete v tomto odkaze.

http://www.skutecnezdravaskola.cz/novinky

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz