Barvení vajíček v cibulových slupkách

Každý má Velikonoce spojené s nějakou tradicí. Mě se okamžitě vybaví vajíčka. Způsobů, jak ozdobit vejce je mnoho, ale jak už to bývá, ty nejjednodušší bývají obvykle nejkrásnější. Já k přípravě velikonočních vajíček používám starý babský recept – barvení pomocí cibulových slupek. Pokud tento postup neznáte, připravila jsem pro Vás návod:

  1. Budeme potřebovat cibulové slupky; vejce, ideálně bílá; nůžky; provázek; silonky nebo gázu; různé kvítky, lístečky; hrnec; vodu; sůl.

2. Vejce nejdříve omyjeme. Na mokré vajíčko přiložíme lístečky, kvítky dle fantazie, pevně omotáme silonkou a zavážeme.

3. Do hrnce dáme cibulové slupky (pro výraznější barvu červené), připravená vejce, vše zalijeme vodou a dáme vařit na cca 15 minut. Před vařením se přidává ještě trocha soli, aby vajíčka nepopraskala.

4. Po uvaření vejce vytáhneme, necháme vychladnout. A teď už zbývá jen vajíčko vytáhnout ze silonky a zjistit, jestli se vše povedlo tak, jak mělo.

Tak co, zkusíte to také? Nebo zdobíte vajíčka jiným způsobem? Pošlete nám vaše výtvory na email ms-hradec-kuratka@seznam.cz, ať se můžeme inspirovat i my od vás.

Milé děti, maminky, tatínkové, babičky i dědečkové, příjemné prožití svátků jara Vám přejí paní učitelky Karinka, Lucka a chůva Danuška z Kuřátek.

Prosba k rodičům

Vážení rodiče, na nevyužívané části pozemku MŠ máme v plánu vytvořit ovocný sad pro děti. Před zasazením stromků je potřeba upravit terén, proto se obracíme s prosbou na vás. Máte-li na zahradě přebytečnou zeminu, nebo možnost ji zajistit, kontaktujte nás, prosím, na email: ms-hradec-kuratka@seznam.cz.

Děkujeme za spolupráci.

VELIKONOČNÍ STEZKA

Milé děti, také tento týden pokračujeme ve velikonoční stezce kolem naší školky. Při vycházce kolem se můžete na chvíli zastavit a splnit pár nových úkolů, budeme moc rádi za fotografie jak se vám daří. Přeji pevné zdraví a krásné velikonoční svátky. p.uč. Iveta

Velikonoční zdobení

Milé děti, maminky a tatínkové. Svátky jara už pomalu začínají, bohužel zase bez vás. Určitě ve vašich domácnostech malujete a zdobíte vajíčka. Podělte se s námi a přineste jedno malované vajíčko ke školce, kde najdete u žluté branky místo, sloužící k výzdobě právě vaší kraslice. Děkujeme, budeme se těšit a obdivovat.

Logopedická chvilka

Milé děti, procvičte si se mnou mimiku – tentokrát zaměřenou na cvičení rtů a dechovou chvilku. Než spustíte video připravte si prosím brčko, malé kousky papírku (s obrázkem nebo bez), korálek větší než šířka brčka (pozor, aby nedošlo k vdechnutí), papírový kapesník, skleničku s vodou. Cvičením pomocí brčka posílíme měkké patro (je důležité pro výslovnost hlásek K G). Stačí kliknout na odkaz: https://youtu.be/vQdSUOCrmEA

VELIKONOČNÍ barevný týden

Dobrý den milé děti, milí rodiče, je před námi krásný velikonoční týden plný barev, proto jsme si pro Vás přichystali

několik úkolů, aby jsme se společně těšili na krásné jarní svátky plné lásky a hlavně zdraví, těšíme se na Vaši zpětnou vazbu. KRÁSNÉ VELIKONOCE přeje kolektiv MŠ…

Podmínky otevření Mateřské školy

Vážení rodiče, školy obdržely podmínky otevření. Snažila jsem se spolu s ostatními ředitelkami i učitelkami bojovat za to, aby děti nemusely mít v Mateřské škole roušky. Bohužel, zatím se nám to nepovedlo.

Můj názor uslyšíte asi ve 40 sekundě ve zprávách a také když si přečtete celý článek pod videem na tn.cz, ale za shlédnutí stojí celé video.

https://tn.nova.cz/clanek/opatreni-odtrzene-od-reality-rousky-ve-skolce-jsou-nesmysl-mini-ucitelky.html?fbclid=IwAR0oxilYILubWZAYWkKWkbjKDloYZQqX-JWr3Pvrwbbx1hTArAjTpav-mJY

Podmínky budou tedy takové. Do škol se budou nejdříve vracet děti s povinnou předškolní docházkou a budeme vytvářet skupiny po 15 dětech, které se nebudou míchat. Medvědi tedy budou rozděleni na dvě skupiny. Jedna skupina bude v medvědech a druhá v žabkách. Veverky budou ve veverkách a Bohučovice, Jakubčovice, Kajlovec budou ve svých školách. Počet dětí s povinnou předškolní docházkou zde nepřesahuje 15 dětí.

Děti budou mít povinnost po dobu celého dne mít na ústech roušku. Prosím tedy o dostatečné množství roušek, aby dítě nemuselo být ve vlhké roušce, či nějak hygienicky znečištěné. Všechny roušky prosím umístěte do svých přihrádek do igelitových pytlíků, krabiček, či jinak je hygienicky zabalte.

Podnikáme další kroky a uvidíme, zda se nám povede něčeho dosáhnout. Zde v odkazu

https://www.isea.cz/podminky-rozvolnovani-v-materskych-skolach/?fbclid=IwAR0R87jMxHoEScAap3WiKkSEepvRdA6CCsEULaL36edS_gqeYyYig5CCDeg

 

                            

© 2021 www.backing.cz