AKCE – ČERVEN

1.6. Pohádkový den dětí – dopoledne na ŠZ

9.6. Divadlo Smíšek v MŠ Bohučovice

13.6. Loutkové divadlo v Babinci – Hradci nad Moravicí

20.6. Skutečně zdravá škola – pečení sušenek pro tatínky ke Dni otců

22.6. Duháček

23.6. Divadlo Letadlo v MŠ Bohučovice

24.6. Školní výlet – Starší děti Farma Havířov, 3 leté děti individuální program poblíž MŠ

28.6. – Spaní předškoláků v MŠ s rozloučením, pasováním ….

Změna programu možná – informace na nástěnce MŠ

Akce na červen třída Medvědi

  • 2. 6. DĚTSKÝ DEN
  • 3. 6. SPORTOVNÍ DOPOLEDNE V ZŠ HRADCI – dejte dětem sportovní oblečení a obuv
  • 7. a 8. 6.    PROJEKT ITÁLIE V MŠ
  • 13.6. DIVADLO V BABINCI
  • 15. 6. SLAVNOSTNÍ ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY V 15.30 h. (program určen dětem, které odcházejí do ZŠ)
  • 22. 6. 2022 KLUBÍČKO DUHÁČEK V ČERVNU (určeno dětem, které nastoupí do MŠ v příštím školním roce)
  • 24. 6. VÝLET KOZÍ FARMA – autobusová doprava hrazena ze SRPŠ, vstupné 200,- Kč si hradí rodiče dětí, odjezd autobusu od MŠ v 8:00 hod., příchod do třídy do 7:45 hod.

Dejte dětem sportovní oblečení a baťůžek s pitím a pláštěnkou, svačinu dostanou z MŠ, oběd budou mít děti odhlášený.

Dar přírody

Černý bez je univerzální bylinou, neboť pro léčebné účely se dá použít skutečně celý. Velkou koncentraci účinných látek mají jak mladé jarní výhonky, tak kůra, listy nebo i kořen. Nejjednodušší je pochopitelně sběr a sušení květů. Žabičky v těchto dnech vyzkoušely připravit bezovou limonádu. Sofinka poctivě omyla květy a všechny dala do skleněné nádoby, Emička nosila v dětském hrníčku vodu a splnila požadovaný úkol – naplnění džbánu až do určené výšky, Adrianka s Ondráškem i další odvážní zájemci snad poprvé vyzkoušeli krájení bio citronu opravdovým ostrým nožem. A jak nám chutnalo? To se ukáže v příštím týdnu. Nápoj odpočívá v ledničce.. A pokud bude chutnat, vyrobíme nový. Ale bezovou limonádou zdaleka nekončíme.

Farmáři v Žabičkách

Děti a paní učitelky ze třídy Žabiček si celý týden povídají o domácích zvířátkách. Během týdne zažívají také prožitkové učení. Mezi jedno z nich patřila výroba vlastního másla. Celé dopoledne se děti a paní učitelky poctivě střídají v šejkrování 35 % smetany. Každý si vyzkoušel, jak je těžké vyrobit máslo vlastní silou. Lahev se smetanou šla z ruky do ruky i během pobytu venku. A výsledek? Povedlo se! Každý ochutnal kousek chleba s čerstvým máslem. Během příštího týdne si vyrobíme ještě pomazánku. Ale to zase příště.

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU DO PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍMROCE 2022/2023 PODLE § 2 ZÁKONA Č. 67/2022 SB. (LEX UKRAJINA ŠKOLSTVÍ)Повідомлення про спеціальний запис до дошкільного навчальногозакладу на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону No 67/2022Зб. («лекс Україна» – освіта)

Mini výlety starších dětí

Vydali jsme se do Afriky!

A to jsme ani nemuseli letět několik hodin letadlem, ale stačilo nastoupit do autobusu – směr Hradec nad Moravicí a dojet do místní MŠ, kde děti čekal bubeník Etieen z Holandska!

Děti zaškolil v držení rytmu, zahrál si s nimi mnoho zábavných hudebních her. Zazpívaly si nejen africké písně a zažily spousty legrace. Co si budeme povídat, některé na druhý den bolely i ruce (možná i uši :-)) , ale ten zážitek stál za to!

Hned další týden jsme vyjeli opět za kulturou. Základní umělecká škola nás pozvala na koncert absolventů.

Před samotnou akcí, jsme se zdrželi na krásné zahradě umělecké školy. Děti si tam nejen zkusily vystupovat venku v amfiteatru, ale také si zahrály pár her. Poté náš čekal nabitý program provázený partou vtipných klaunů. K poslechu bylo mnoho nástrojů, o kterých klauni dětem pověděli mnoho zajímavostí.

Ani mladší děti nepříjdou zkrátka! S akcemi nekončíme a těšíme se na Den dětí, školní výlety, divadelní vystoupení či Svátek tatínků.

Více fotografií naleznete v naší MŠ fotogalerii.

Registr rozhodnutí přijatých dětí do Mateřských škol – Hradec, Bohučovice, Jakubčovice, Kajlovec

Vážení rodiče,

do 31.8.2022 budu respektovat zápis, který proběhl v květnu a pokud se uvolní místo v některé ze škol, budu stále příjimat děti tak, jak proběhl zápis dle kritérií k přijetí, jak jsou děti postupně seřazené a budu Vás postupně oslovovat. Od září si již prosím místa hlídejte sami, vždy je budu zveřejňovat na našich stránkách, v záložce Příjimací řízení – volná místa v MŠ Hradec nad Moravicí s odloučenými pracovišti.

Musím respektovat vyhlášku č. 14/2005 Sb., která hovoří v §2 odst.6 – Za každé ve třídě zařazené dítě mladší 3 let se do doby dovršení 3 let věku dítěte nejvyšší počet dětí ve třídě podle odstavce 3 snižuje o 2 děti. Postupem podle věty první lze snížit nejvyšší počet dětí ve třídě nejvýše o 6.

Vždy tedy bude uveden počet volných míst pro děti tříleté a starší a počet volných míst pro děti dvouleté. Tedy děti, které v době nástupu nebudou mít 3 roky. U zápisu se věk počítá do 31.8.2022.

Pro dítě tříleté a starší je jedno místo v MŠ, pro děti dvouleté jsou to tři místa.

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz