Dušičková dílna

V měsíci říjnu jsme se sešli s rodiči a jejich dětmi ve společenské místnosti a připravili se společně nejen na Dušičky, ale i na podzim.

Pro všechny zúčastněné bylo připraveno bohaté občerstvení za účasti školní jídelny. Rodiče tak měli možnost ochutnat nejen pomazánky, které paní kuchařky dětem každodenně připravují, ale také houbový koláč, jablečnou buchtu či domácí mošt.

V neposlední řadě, si každý mohl vyrobit svícen či podzimní věneček. Nikdo neodešel domů s prázdnou a my věříme, že se akce rodičům a dětem líbila a ve stejném, né-li hojnějším počtu se společně sejdeme i na plánované Adventní dílně na konci listopadu.

Více fotografií z akce v galerii MŠ Bohučovice.

https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/Nejen_Dusickova_dilna/

Akce na listopad

2.11. Divadlo Smíšek v budově MŠ

11.11. Mensa – Sv. Martin – Francie

21.-24.11. Oslava příchodu Paní Zimy – EVVO výroba krmítek pro ptáčky

24.11. Adventní dílna s rodiči od 15h – Adventní svícen a vánoční přáníčka

Konec listopadu/začátek prosince – konzultace s rodiči

Server iCanteen – odstávka Hradec nad Moravicí

Dne 27.10.2022 v čase 9:00 – 15:00 hodin nepůjde odhlašovat stravování. (iCanteen)

Odhlášku na pondělí můžete zavolat do školní jídelny, kde se to v systému opraví po zapnutí.

V odpoledních hodinách server na ZŠ bude již v provozu. Změny jsou na pondělí akceptovatelné.

Děkujeme za pochopení

Dobrý den vážený zákazníku,
chci Vás informovat, že v rámci dalšího zkvalitnění služby internet pro Vás, vyšší bezpečnosti a nezávislosti na dodávkách elektrického proudu, provedeme servisní zásah na vysílači na který jste připojeni. Budeme instalovat novou bateriovou soustavu a provádět další úpravy, které zajistí dodávku elektrického proudu i v případě výpadku ČEZu na mnoho hodin a zajistí vyšší stabilitu a bezpečnost internetu na ZŠ Hradec nad Moravicí. 

PODZIM U ŽABIČEK

Krásný podzimní čas si s dětmi na Žabičkách užíváme různými způsoby. Sběrem plodů podzimu, pomáháním s úklidem školní zahrady, ale také hrátkami v listí. Společně jsme taky oslavili „Den stromů“ a to procházkou do místního parku, objímáním stromů a rozpoznáváním stromů podle listů. Tento den jsme také spojili s prací na školní zahradě, kde jsme společně ošetřovali stromy vápnem. Veškeré fotografie z našich podzimních a třídních radovánek naleznete ve fotogalerii třídy Žabiček. Přejeme Vám pohodové a vlídné dny. Vaše paní učitelky Lucka, Míša a Danuška

Příroda ve třídě

V tomto měsíci jsme v naší třetí třídě založili akvárium. Rybičky máme rádi už od Kuřátek, a protože nám akvárium a život v něm moc scházel, byl cíl jasný. Děti pomáhaly se vším, sypat štěrk, naplnit akvárium vodou, zasadit rostliny, vyzdobit dno kameny…..a teď zbývá to nejdůležitější, užívat si klidu pohledem na krásu podvodního světa a pečovat o naše rybí kamarády.

Den stromů

Víte, že…?S nápadem na obnovu této tradice v České republice přišli bývalý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy a známý popularizátor stromů Václav Větvička a dřevosochař Martin Patřičný. Datum první oslavy svátku stromů, Den stromů a dřeva bylo stanoveno na 20. října 2000, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy nejkrásnější a hrají všemi barvami. 

Třída Veverek oslavila tento den prací. Nejdříve jsme si zacvičili stromovou rozcvičku a po té se už na nás těšil náš školní sad. Ovocné stromy dostaly dárek formou nátěru kmenů vápnem. Posbírání listů v okolí stromů. Dalším úkolem byla výsadba jednoho stromu pro život. Práce se dětem velmi líbila i dařila, a příroda byla zase o kousek naším srdcím blíž.

Měsíc pověstí

Ve třetí třídě se tento měsíc věnujeme pověstem z našeho města. První říjnový týden se děti dozvěděly jak Svatá studánka přišla ke svému jménu. Během týdne jsme v souvislostí s pověstí navštívili kostel svatého Petra a Pavla. Ohromila nás krása kostela, zvuk varhan, a jakási síla tohoto místa. Druhý týden se děti ponořily do tajů pověsti spícího rytíře. Děti poznaly, že nikoliv síla zbraní, ale láska může tomuto světu pomoci. Navštívili jsme skálu na kopci Hanuše a předali vzkaz pro tajemné rytíře. Také jsme plnili úkoly, které nám rytíři připravili. Aneb „Jeden za všechny, všichni za jednoho.“ Třetí říjnový týden věnujeme pověsti „Kunhuty a Záviše“ a prožíváme emoce tohoto historického příběhu. Těšíme se na turistickou procházku po stopách těchto historických postav. A to zdaleka ještě nekončíme. Děti se mohou těšit na „Hodného vodníka“ a mnoho dalších příběhů. Více na foto rajce net.

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz