Loučení s předškoláky a spaní v MŠ

V uterý 29.6.2020 proběhlo v naší MŠ bez přítomnosti rodičů loučení s předškoláky a následné spaní v MŠ.

Akce se zůčastnily všechny děti, které v září nastupují do základní školy a užily si bohatý program stavěný dětem na míru.

V úvodu musely děti splnit několik úkolů, aby mohly být na školáky pasovány. Mezi ně patřilo mimo jiné projít s aktovkou překážkovou dráhu – jakožto cestu do školy, ostrouhat pastelku, podepsat se, zavázat si tkaničku a vyřešit problém, který by je mohl během docházky do školy potkat (ztráta peněženky, vystoupení na špatné zastávce, dítě osloví cizí člověk, dítě se ztratí, někdo mu ubližuje…apod.) Každé dítě, se s těmito úkoly popralo nejlépe jak umělo a mohlo být poté slavnostně pasováno a odměněno šerpou, kšiltovkou předškoláka, knihou a pamětním listem.

Po slavnostním přípitku nastala volná zábava, ve které se mohly děti podílet na pečení domácí pizzy, hodovat a povídat si s kamarády.

Před spaním děti čekalo divadelní představení v podání paní učitelky Katky. Pohádka se jmenovala Jak šla Máša do školy a obsahovala prvky Mensy- děti se seznámily s vlajkou Ruska, Ruským jazykem i s popisem krajiny v Rusku. Pohádka děti velmi rozesmála a to bylo v tento slavnostní den nejdůležitejší.

Děti si nadšeně nachystaly lehátka na spaní, převlékly do pyžam, vyčistily zuby a chystaly tzv. na kutě. Jenže to by nebylo pravé dobrodružství, kdyby je paní učitelky po 20ti minutách nevytáhly z postýlek na noční procházku školkou při svíčkách.

Všechny děti byly statečné a tak se vydaly po jednom od zvonku až do spací herny. Každý si u své postýlky zazvonil na zvoneček, kterým si k sobě zavolal dalšího kamaráda. Tímto byl program zakonečený.

Noc byla klidná a ráno si děti za odměnu daly sladkou snídani – perník s čokoládou a kokosem. Doufáme, že se tato akce stane tradicí a příští rok se stejně rozloučíme s dalšími předškoláky.

Na mladší děti během následujícího dne čekalo rozloučení se školkou formou nanuku a diskotéky na školní zahradě v dopoledních hodinách.

 

                            

© aktualizace 08/2022 www.jirikutac.cz