Naši malí farmáři a brambory

Na začátku června jsme si s dětmi zasadili v našem novém záhonku brambory. Občas jsme je vypleli a radovali se z prvních rostlinek.

Během prázdnin, kdy byla MŠ zavřená, se nám úroda pěkně rozrostla a nás čekalo v prvním týdnu v září to nejdůležitější, a to je sklízení. Děti byly napjaté, co se v kořenech rostlin bude skrývat a výsledek je velmi potěšil. Kromě pár malých kousků na děti čekali i pěkní obři. 🙂 O to větší zábava pro děti byla, kopat v hlíně i pár dnů po sklizni a zkoušet, zda jsme na nějakou bramboru nezapomněli.

Kdo chtěl, mohl si odnést pár kousků domů, zbytek jsme využili během vaření v naší školičce. Domluvili jsme se s dětmi, že si vyzkoušíme upéct zdravé chipsy s jogurtovo-smetanovou omáčkou.

S vařením nám přišla pomoct Isabellčina maminka, která dětem pomáhala při přípravě jídla a záveň donesla na DIP smetanu. Děkujeme taktéž mamince Toničky, která nám donesla na vaření jogurt a babičce Bětušky, která nás v červnu zachránila se sadbou brambor, když se nám zdálo, že jich máme málo a ona jich k nám do záhonu pár svých přidala.

Závěrečný pokrm se velmi vydařil a snědl se v rychlostním rekordu. S paní školnicí jsme nestíhaly vytahovat další a další plechy, jak moc si děti přidávaly.

Jsme moc rádi, že se naše první farmaření vydařilo,a že máme tak hodné rodiče, kteří nám v naší farmářské školičce pomáhají.

Děkujeme a těšíme se na další společnou spolupráci.

Fotografie ze sklizně a vaření najdete zde: https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/Sklizime_brambory%2C_peceme_brambory…_Skutecne_zdrava_skola/

 

                            

© 2021 www.backing.cz