Otevření MŠ Hradec nad Moravicí od 1.2.2021

Vážení rodiče,

naše Mateřská škola se bude otevírat od pondělí 1.2.2021. Žádám Vás při přihlašování Vašich dětí  o dodržení nařízení KHS Opava, případně dětského lékaře.

Nařízená karanténa je v délce trvání 10 dnů od kontaktu s pozitivní osobou – pokud jde daná osoba na testy. Dále se vše řídí podle negativity, nebo pozitivity testu. Vždy je Vám oznámeno, kdy můžete zpět do MŠ.

Pokud se Vaše dítě nezúčastnilo testování, pak karanténa trvá od kontaktu s pozitivní osobou 14 dní. Tedy pokud přišlo Vaše dítě do styku s Covid pozitivním 20.1.2021, pak nemůže přijít 1.2.2021 do MŠ, ale nejdříve 4,nebo 5.2., ale to Vám opět sdělí KHS, nebo dětský lékař.

Pokud má Vaše dítě příznaky Covid 19 (rýma, kašel, bolesti hlavy, zvýšená teplota, průjem, vyrážka apod.) nesmíte jej přivést do MŠ. To samé platí, pokud Vaše dítě přišlo do styku s Covid pozitivním a nemá žádné příznaky, přesto nesmí do MŠ…

Prosím neberte toto na lehkou váhu. V množství dětí, jaké máme ve třídách v MŠ Hradec (109 dětí), se tato nákaza šíří velice rychle. Učitelé jsou naprosto nechráněni a i metodiky ministerstva zdravotníctví a školství podporují zachování běžného provozu s větší desinfekcí. I přes mé nařízení, aby si děti nenosily v této době hračky z domu (naše hračky desinfikujeme, dáváme do karantény), toto stále mnoho z Vás nedodržuje a tak si můžeme vir stále předávat.

Třídy byly pro příchod Vašich dětí vyozónovány, hračky vydesinfikovány, povlečení a vše další  vypráno, prostory byly umyty desinfekcí.

Prosím všechny o maximální dodržování pravidel, odstupů, nošení roušek na pozemku školy.

Společně to můžeme zvládnout, nebo alespoň eliminovat množství karantén a uzavření mateřských škol, ale záleží na zodpovědnosti každého z nás.

Prosím do pátku 29.1.2021 do 12.30hod si nahlaste obědy pro své dítě na pondělí 1.2.2021. V případě, že se nedovoláte, pište na mail: ms.hradec@tiskali.cz


S přáním pevného zdraví

Gabriela Lacková

 

                            

© 2021 www.backing.cz