TŘÍDA MEDVĚDI – ÚKOLY NA TÝDEN OD 8. 3. DO 12. 3. A VIDEONÁVODY JAK VZDĚLÁVAT PŘEDŠKOLÁKA DISTANČNÍ FORMOU

Dobrý den Vážení rodiče, a dobrý den milé děti, jelikož jsme mateřská škola, která pracuje v programu Začít spolu, připravili jsme pro Vás a Vaše děti úkoly, které budete plnit SPOLU.V přiložených 6ti videích, které vytvořil Národní pedagogický institut České republiky, naleznete návod, jak své dítě vzdělávat distančně a jak jej zároveň připravovat ke vstupu do Základní školy. Ke každému videu jsme přidaly úkol, který prosíme, abyste spolu s Vašim dítětem splnili. Takto si můžete vyzkoušet práci učitelky mateřské školy. Budeme velmi rády, když Vás budou činnosti a úkoly bavit a zároveň tím zhodnotíte znalosti a dovednosti potřebné pro vstup do základní školy. Fotografie či videa splněných úkolů můžete vkládat zde na třídní email, nebo na emaily paních učitelek. Hotové tištěné úkoly můžete do školky donést od pondělí do čtvrtku v časech od 7:00 do 13:00 hod. V tuto dobu vždy ve školce někoho ze zaměstnanců zastihnete. Jedná se o úkoly, které jste dostali v papírové tašce, ty byly hrazeny ze SRPŠ. Za jakýkoliv splněný úkol budeme vděčni a budeme se těšit na zpětnou vazbu. Prosím nezapomínejte, že se jedná o povinnou předškolní docházku distanční formou. Za nejvíce splněných úkolů budou děti dostávat odměny. 
SPOLU – ÚVODNÍ VIDEO
https://www.youtube.com/…R1khttps://www.youtube.com/embed/GRR6Efa-R1k

ÚKOL PRO VAŠEHO PŘEDŠKOLÁKA: 🙂Vytvořit si s dítětem denní rituál. Ve školce máme spoustu rituálů a pravidel, jejich dodržování je na denním pořádku. Pravidla a rituály jsou  pro dítě předvídatelné a přehledné, dodáme jim tímto pocit bezpečí a jistoty. Například Večerníček, může být pro dítě rituál, který bude pevným bodem, o který se dítě může opřít a bude to pro nás rituálem ukládáním ke spánku. Každý den ve stejnou dobu, ve stejném pořadí stejné vykonávané činnosti. Rituál si samozřejmě vytvořte svůj, nebo můžete použít již zažitý rituál, na který je dítě zvyklé. Cílem je pomáhat dítěti orientovat ve svém okolí i širším světě.

SPOLU V PŘÍRODĚ I. https://www.youtube.com/…gnEhttps://www.youtube.com/embed/UB2x01IXgnE

ÚKOL PRO VAŠEHO PŘEDŠKOLÁKA: 🙂Úkol pro Vás a Vaše dítě je vycházka do lesa. S sebou si vezměte šátek a během vycházky se zastavte, dítěti zavažte oči a nechejte ho vnímat sluchem zvuky lesa, nebo vnímat hmatem kůru stromu či čichem vnímat vůni lesa. Potom nechejte dítě o všem povyprávět. Dopřejte mu dostatek času a prostoru.  Prosíme o fotografii z Vaši činnosti, více Vám napoví video v odkaze. Cílem je rozvíjet smyslové vnímání u dítěte.

SPOLU V PŘÍRODĚ II.

https://www.youtube.com/…Y8Ahttps://www.youtube.com/embed/ZvLj35wqY8A

ÚKOL PRO VAŠEHO PŘEDŠKOLÁKA: 🙂Příroda je nepřeberná studnice toho, jak dítě vzdělávat, proto další úkol budeme směřovat opět do přírody. Zvolte si sami cíl vycházky v okolí svého bydliště, s sebou si vezměte sáček a rukavice k tomu, abychom mohli sbírat odpadky, které zde někdo jiný zanechal. Dbejme společně na potřeby přírody a obyvatel lesa. Netrhejme co nechceme sníst. Nekopejme do houby, která není jedlá. Seznamte dítě s pravidlem:  „Co jsme si s sebou do lesa přinesli, to si i odneseme. “ Tímto vedeme dítě ke kladnému vztahu k životnímu prostředí. Nezapomeňte si zdokumentovat své splnění úkolu a užijte si společně strávené chvíle v přírodě.Cílem je upevňovat správné návyky chování v přírodě a v lese.  

PEČEME SPOLU

https://www.youtube.com/…2Cshttps://www.youtube.com/embed/jS_ZHNNp2Cs

ÚKOL PRO VAŠEHO PŘEDŠKOLÁKA: 🙂Dalším úkolem bude příprava a realizovaní receptu spolu s dítětem. Nechejte dítě zaznamenat ingredience na papír jak jdou za sebou, podle našich  instrukcí bude dítě zaznamenávat tak,  jak mu to budete říkat. Jak je nakreslí nechejte na dítěti. Pokud dítě projevuje zájem o písmena, můžeme mu recept předepsat, zpravidla velkými tiskacími písmeny a dítě může písmena – znaky přepisovat. Je dobré, když dítě bude postup při pečení samo komentovat. Nakonec zhodnotíme, jak se nám to povedlo, co jsme do pečení dali apod.  Když se něco nepovede nevadí, i ve školce si děti samy utírají, pokud něco rozlejí. Tím je také vedeme k samostatnosti. Součásti činnosti je i krásné prostření stolu a společné stolování. Celou činnost můžeme zdokumentovat fotografií, přiložit i recept a poslat paním učitelkám. Cílem je vést děti k správným hygienickým návykům při stolování. 

SPOLU NA ZAHRADĚ

https://www.youtube.com/…j0Qhttps://www.youtube.com/embed/ePuUeCNij0Q

ÚKOL PRO VAŠEHO PŘEDŠKOLÁKA: 🙂
Pokud máte zahradu u domu nebo u babičky je to výborné, ale pokud zahradu nemáte, přesunete činnost do bytu. Budete vypěstovávat rostliny ze semínka nebo přesazovat již vypěstovanou rostlinu. To necháme na vás, jaký způsob zvolíte. Zda si chcete ze semínka vypěstovat rostlinku, nebo již vypěstovanou si přesadit a starat se o ni.  Stejně jako my lidé, potřebujeme jíst, pít a odpočívat i rostliny potřebují dostatek místa, světla, prostoru a vodu ke svému růstu.  Vysvětlíme dítěti proč tomu takto je. Děti vám mohou povykládat, jak to děláme ve školce při sázení semínek, zalévání a následovné konzumaci bylinek, ale i česneku, rajčat či brambor, které jsme si vloni vypěstovali.  Děti milují práci se zeminou a s vodou. Nechejte dítě zeminu pozorovat lupou. Je zajímavé pozorovat, co všechno v zemině objeví.  Začneme od jednoduššího ke složitějšímu. Práci zdar. Můžete nám Vaše zahradničení vyfotografovat a zaslat vaše úspěchy na email. Cílem je seznámit dítě s pracovními činnostmi na zahradě. 

ČTEME SPOLU

https://www.youtube.com/…ybYhttps://www.youtube.com/embed/rKs0KYvDybY

ÚKOL PRO VAŠEHO PŘEDŠKOLÁKA: 🙂Dalším úkolem pro vás bude připravit si obrázkovou knihu či encyklopedii, ze které budete svému dítěti celý týden předčítat. Vyzíváme dítě, aby nám ukazovalo co vidí na obrázku. Doptáváme se otázkami typu: “ Co je úplně nahoře“ , „Jakou barvu má kotě? „, „Co dělá pán na obrázku“ apod.  Na vycházce můžeme rozvíjet to , co jsme v knížce přečetli a dále rozvíjet u dítěte předčtenářské dovednosti. Také u této činnosti se budeme těšit na fotografie, například z jaké knihy jste četli. Cílem je rozvíjet u dítěte předčtenářské dovednosti. 

Přejeme hodně radosti při plnění úkolů. Vaše paní učitelky ze třídy Medvědů  Silvie a Hanka 😛

 

                            

© 2021 www.backing.cz