Dušičky x Halloween v naší MŠ

My se tradic nebojíme, všechny pěkně oslavíme!

A tak jsem se pustili do našich českých Dušiček i do Halloweenu, který pochází z Irska a proslavil se přes Ameriku i do ostatních zemí.

Mnoho dětí prozradilo, že mají ve své rodině někoho,kdo už není mezi živými a komu doma či na hřbitově zapalují s rodiči svíčku . Společně jsme si povídali o koloběhu života, vyzkoušeli jsme si pokus se svíčkou, při kterém jsme hledali tajný vzkaz ze záhrobí. Zazpívali jsme si Dušičkovou píseň, měřili a porovnávali pomocí provázku cestu na hřbitov (na maxi papírovém formátu) a v neposlední řadě jsme si vyzdobili vchod do mateřské školy v dušičkovém stylu.

Halloweenský den byl však pro děti co se týče možností a kreativity více prožitkový a to už tím, že si v tento den do mateřské školy oblékly strašidelný kostým a donesly svou dýni, kterou jsme společně dlabali. Na děti čekalo mnoho úkolů i překvapení, od počítání pavoučích nohou, motání můmií obvazem, hledání pavoučích vajíček ve slizu, skládání irské vlajky do tvaru dýně, zdolávání pavoučí stezky na školní zahradě, házení kruhů na pidi dýně, hon irských čarodějnic i přehlídka masek s ukázkou cizího jazyka (angličtiny) a poslechem irských písní.

Děti si oba dny velmi užily. Zopakovaly si českou vlajku, seznámili s irskou. (metoda MENSA)

Fotografie ze dne naleznete na webu: https://msbohucovice.rajce.idnes.cz/Dusicky_x_Halloween_v_MS/

 

                            

© 2021 www.backing.cz