Duhový pokus – výroba zdravých bonbonů

S našimi nejmladšími dětmi jsme se rozhodli zapojit do Duhového pokusu v rámci SZŠ. Kupované bonbony jsme naskládali na talíř a zalili vodou. Po chvilce napjatého očekávání se vodou začaly linout barevné pramínky. Bylo to sice krásné, pravda, ale i naše nejmenší děti udivilo, že nakonec zůstaly jen rozpouštějící se bílé kuličky. A tak jsme si vysvětlili, že většina kupovaných bonbonu jsou plné cukru a umělého barviva, které škodí nejenom našim zoubkům.

Rozhodli jsme se tedy, že si vyrobíme zdravé mlsání. Postačilo nám k tomu jablko, pomeranč, citrón, kapka čekankového sirupu a trocha želatiny. Pomocí odšťavňovače jsme získali čistou ovocnou šťávu, kterou jsme smíchali se želatinou, krátce povařili, dali chladit a zdravé gumové bonbonky byly na světě. Pro jistotu jsme zkusili pokus s vodou i s těmito bonbony, ale voda zůstala průzračně čistá.

Chuťově jsou tyto bonbonky samozřejmě jiné, než kupované a některé děti to překvapilo, ale my to nevzdáme a zdravé mlsání si vyrobíme i příště. Motivací pro nás jsou děti, které si bonbonky nemohly vynachválit.

Fotky najdete zde:

https://ms-hradec-kuratka.rajce.idnes.cz/SZS_Domaci_bonbony/

https://ms-hradec-kuratka.rajce.idnes.cz/Duhovy_pokus_-_Co_obsahuji_kupovane_bonbony/

 

                            

© 2021 www.backing.cz