Informace ke karanténě a Covidu – 19

Rizikové kontakty uvedené v tabulce (neočkované osoby a osoby, které nejsou v ochranné lhůtě) budou mít nařízenu karanténu  v délce minimálně + 7 dní ode dne posledního kontaktu s pozitivní osobou, pokud absolvují PCR test v době karantény, maximálně 14 dní ode dne posledního kontaktu s pozitivní osobou, pokud PCR test nepodstoupí.

Karanténa bude ukončena po minimálně 7 dnech od kontaktu s pozitivní osobou v případě, že PCR, který osoba podstoupila mezi 5. – 7. dnem od kontaktu s pozitivním, je negativní a nebo maximálně po 14 dnech ode dne kontaktu s pozitivní osobou, pokud PCR test osoba neabsolvovala a je bez příznaků.  Pokud absolvuje osoba v karanténě PCR test později než 5.-7. den po posledním kontaktu s pozitivní osobou,  a výsledek tohoto testu je negativní, může být ukončena karanténa dnem doručení zprávy o negativním výsledku PCR testu.

„Krajská hygienická stanice MSK si Vás dovoluje požádat, jako rodiče / zákonného zástupce rizikového kontaktu, abyste po obdržení SMS zprávy o kontaktu s covid-19 pozitivním využili možnosti sebetrasování. Urychlí to vystavení žádanky na RT-PCR test, neboť tyto případy operátoři řeší prioritně. Takto urychlíte bezpečný návrat žáků, studentů či pedagogů do školy. Děkujeme!“

Pro vystavení OČR ZASÍLEJTE EMAILOVÉ ŽÁDOSTI NA E-MAIL: podatelna.op@khsova.cz

Pokud se Vaše dítě prokáže negativním PCR testem viz. výše, případně nebylo ve styku s Covid pozitivním (dny, které Vám uvádím do mailu), pak po ověření můžete do nabízených Mateřských škol (Hradec, Kajlovec). A to nahlášením se vždy den dopředu do 12.00 hod. stravné + oznámení na mail: ms.hradec@tiscali.cz. Těm, na které se nevztahuje karanténa nebude propláceno OČR.

Informace z OSSZ

Dobrý den,

v příloze zasílám tiskovou zprávu České správy sociálního zabezpečení, ze které je zřejmé, že pokud KHS nařídí uzavření školského zařízení nebo jeho části, vystaví příslušné školské zařízení rodičům tiskopis „Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu školského zařízení (školy)“. V těchto případech nevystavuje „Rozhodnutí o potřebě ošetřování“ pediatr.

S pozdravem

Bc. Helena Kavanová
vedoucí oddělení nemocenského pojištění

OKRESNÍ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ
Krnovská 2975/75, 746 98  Opava, Česká republika
tel.: +420 553 604 402
e-mail: helena.kavanova@cssz.cz

ID datové schránky: zrgadgy
www.cssz.cz

 

                            

© 2021 www.backing.cz