Aktuality

Informace k otevření MŠ

Vloženo 19.5.2020

Vážení rodiče, chtěla bych Vám poděkovat za ochotu a vstřícnost vzhledem k situaci, která není pro nikoho jednoduchá. Přesto, že se pokyny velmi často mění, snažíme se Vás vždy co nejlépe informovat. Prosím Vás o důkladné nastudování níže vložených dokumentů, důležitých pro otevření provozu jednotlivých škol od 25.5.2020

dodatek ke školnímu řádu

příloha_čestné_prohlášení

MŠ – Mimořádná pravidla od 25. 5.

Dotazníkové šetření k otevření MŠ:

Anketa

Kawasakiho nemoc u dětí

Kawasaki_SARS_CoV_2_


Informace k ošetřovnému

Vloženo 21.5.2020

Ošetřovné budu vypláceno i nadále a to i po otevření mateřské školy. Stačí původní podání žádosti. Změní se jen dokument, který se odevzdává na konci měsíce. Tento dokument ještě není zveřejněn. Navíc bude muset rodič dítěte zaškrtnout jednu ze tří možností:

Informace týkající se Zápisu pro rok 2020/2021

Vloženo 15.5.2020

Vážení rodiče,

dne 14.5.2020 jsme ukončili Zápis do mateřské školy Hradec nad Moravicí. Výsledky budou zveřejněny nejpozději do 30 dnů na stránkách školy v aktualitách a v budovách jednotlivých mateřských škol. Všem rodičům, kteří přihlásili své dítě do našich mateřských škol, jsme rozeslali Registrační čísla emailem. Pokud někdo Registrační číslo neobdržel, pište ihned na reditelna@mshradec.eu.

Rodičům, kteří se nedostanou do MŠ Kajlovec a MŠ Hradec (V těchto dvou školách převýšil počet žádostí, počet volných míst.) budou nabídnuty MŠ Bohučovice (9 volných míst), MŠ Jakubčovice (6 volných míst).

Všechny rodiče, kteří se nedostanou na Hradec a do Kajlovce, budu osobně obvolávat a nabízet tyto školky.

Gabriela Lacková


Vážení rodiče, protože je nám všem smutno po dětech a těšíme se zase až bude školka plná smíchu, dětského brebentění i drobných půtek a paní učitelky vědí jak nelehké je děti zabavit, posílají Vám pro inspiraci pár nápadů, pozdravů a vzpomínek a také drobných poselství od srdíčka. Úkoly, které s dětmi společně uděláte si můžete schovávat a všechny potom přinést do svých školek a tříd, kde si společně vytvoříme výstavku všech prací a všechny odměníme. Povídejte si s dětmi o školce, kamarádech, paních učitelkách, děti se tak budou do školky zase těšit a třeba se obejdou někteří i bez slziček. 🙂 Přejeme Vám hodně společné radosti.

Logopedie – všechny své děti zdraví i paní učitelka Karinka. Moc Vás pozdravuje a vzkazuje rodičům i dětem, aby jste si opakovali postupně všechny lekce, které máte uvedené v sešitě.. 🙂

A tady vkládám něco pro děti, které milují pokusy 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=l7_8rGSZywo&fbclid=IwAR3nn5h5vqb0boSa5nn-rCGqvIJatYAXkX1ed-v1mBcKPMkJf69MLVGVT6U


Paní učitelky Pavla a Dáša z Jakubčovic a také teta Gabka zdraví všechny děti a rodiče !!! 🙂

Krásný květen přejeme – kópia (2)

Nazdááár děti

Zvídálek – druhý pozdrav

AHÓÓÓJ DĚTI – 29.3PDF-1


Paní učitelky Martina a Iveta z Kajlovce a také chůva Andrea a teta Zdenka zdraví všechny děti a rodiče !!!! 🙂

Ahoj děti 4 Kajlovec

Ahoj děti 3 Kajlovec

Ahoj děti 2 Kajlovec-1

Ahoj děti Kajlovec-1


Paní učitelky Lucka, Katka, Gabka a také teta Lucie zdraví všechny děti a rodiče z Veverek !!!!! 🙂

VEVERKY 4

veverky 3

Veverky 2 procvičování (1)-1

VEVERKY L, K PDF-1


Paní učitelky Katka, Pavla a teta Mirka zdraví děti z Bohučovic!!!

Frída

čarodějka-1

Vzkaz 2

ahoj děti!

Pracovní list do přírody 1(1)


Paní učitelky Lucka, Silva, Šárka a také teta Lucie zdraví všechny děti a rodiče z Medvědů !!!!! 🙂

Na louce a u rybníka

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Společný email

https://studio.youtube.com/channel/UCwzsq4C8QS2CPJ1yxRMAJxQ/videos/upload?filter=%5B%5D&sort=%7B%22columnType%22%3A%22date%22%2C%22sortOrder%22%3A%22DESCENDING%22%7D

Medvědi


Paní učitelky Míša, Pavla, chůva Danuška a teta Iva zdraví všechny děti a rodiče z kuřátek !!!! 🙂

Ahoj děti ze třídy kuřátek

I. třída kuřátka- 3. ČÁST

I.třída kuřátka-Jak_zvitezit_nad_drakem_koronem-1

školka doma- kuřátka-1


Paní učitelky Anička, Dominika a teta Iva zdraví všechny děti a rodiče ze žabek!!! 🙂

Žabák Eda už se na Vás těší

Žabák Eda a čarodějnice

Žabák Eda zdraví ze školní zahrady-1

Žabák Eda zdraví všechny žabičky


Vloženo 31.3.2020

Otevírací doba MŠ Hradec nad Moravicí od 1.4.2020 :

Bohučovice,Jakubčovice,Kajlovec jsou do odvolání uzavřeny (děti lze umístit do mš Hradec)

MŠ Hradec nad Moravicí, Smetanova 520 je i nadále otevřena pouze pro děti rodičů, kteří jsou zaměstnanci IZS – bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil anebo pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky určené školy nebo školského zařízení, a to bez ohledu na to, zda jsou tyto děti dětmi nebo žáky určené školy nebo školského zařízení, pro samoživitele a také veřejnou správu – soudce, apod. Tyto děti můžeme přijímat i z jiných MŠ. (Branka, Žimrovice) aj.

viz. usnesení Rady Města usneseni_rm_27_2020

NYNÍ 15.5.2020 MÁME V MŠ HRADEC 2 DĚTI.

4.5.2020 Manuál – doporučení pro MŠ + čestné prohlášení (nutno podepsat při příchodu dítěte do mš) – podmínky nastaví ředitelka po dohodě s týmem MŠ Hradec nad Moravicí a včas oznámí všem rodičům.

ochrana_zdravi_ms

příloha_čestné_prohlášení

dodatek ke školnímu řádu

Otevírací doba MŠ Hradec je od 1.4.2020    7.00 hod.  – 15.00 hod.

V případě, že se nahlásí děti, bude platit otevírací doba:

6.00 hod.   –   16.30 hod. (sledujte stránky a info o počtu dětí)

Pravidla přijímání dětí v době koronaviru najdete v příspěvku z 16.3.

Způsob jak přihlásit dítě k docházce je v příspěvku 21.3.2020


Vloženo 21.3.2020

Jak přihlásit dítě k docházce + nová pravidla

Vážení rodiče,

Mateřská škola Hradec nad Moravicí, Smetanova 520 je stále v provozu pouze pro děti rodičů pracujících v IZS. K dnešnímu dni máme v naší škole 0 dětí, na pondělí 23.3.2020 máme nahlášeno také 0 dětí. Prosím pokud budete potřebovat umístit dítě do školky a spadáte do IZS, dejte nám vědět den dopředu do 10.00 hod., protože paní kuchařky musí nakoupit pečivo a připravit suroviny na vaření. Dodavatelé k nám nyní nejezdí. Je nutné, aby mělo Vaše dítě po celu dobu pobytu v mš ústní roušku, která se bude po 2 hodinách měnit. Takže pokud bude dítě v mš 6 hodin, bude mít celkem 3 roušky, apod.Krabičku, či pytlík na použité ústenky – pokud budou z bavlny, aby jste si je mohli doma vyprat a vyžehlit. Pro akutní případy máme naše ústenky, které bychom Vašim dětem dali, ale máme omezené množství, proto prosím nespoléhejte jen na naše zdroje. Obědy odhlašujeme všem automaticky, nemusíte nám volat. Pokud budeme z nařízení vlády opět v plném provozu, obědy nahlásíme všem. Sledujte prosím informace zde, nebo na stránkách Města Hradec nad Moravicí.

Přejeme všem pevné zdraví


Vloženo 19.3.2020

Snížení úplaty za měsíc březen 2020

úplata březen vir 2020

Úplata za měsíč duben 2020   0,- Kč


Vloženo 17.3.2020

OŠETŘOVNÉ + nové věci !!!!! průběžně aktualizováno

Pro tiskopis Žádost o ošetřovné si můžete chodit do MŠ Hradec nad Moravicí, Smetanova 520 od  7.00 hod-15.00 hod. Budeme potřebovat jméno a příjmení dítěte, datum narození. Po zazvonění bude výdej probíhat přes okénko k tomu určené..nebo jej můžete obdržet na Váš mail digitálně podepsaný.

Nejčastější dotazy:

Dáváme dvě vyhotovení, jedno může uplatnit jeden rodič, druhé druhý rodič – doba je nově na neurčito (podle otevření škol)

MŠ Vyplňuje část A – rodič, žadatel vyplňuje část B a předá svému zaměstnavateli. Datum, od kdy si chcete uplatnit ošetřovné si uvedete dle své potřeby. Nemusí být shodné s datumem uzavření MŠ.

Uvádíme jméno dítěte a datum narození, rodné číslo v části A si vyplňte prosím sami.

https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

Pokud jsou v rodině dvě děti do 13 let, může každý z rodičů čerpat ošetřovné na jedno dítě. Termín zahájení ošetřovného je 18. 3. 2020, může však začít i později.

Ke konci měsíce vyplní zaměstnanec výkaz péče, zaměstnavatel potvrdí na druhé straně. K proplacení dávky je nutné doložit Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) + výkaz za měsíc březen 2020! Přílohu k dávce a formuláře odevzdáme na OSSZ!

Výkaz péče: https://eportal.cssz.cz/documents/10593/2010767/VPDUVZ.pdf

https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne?fbclid=IwAR1smExUNZbX_pCwWROhtU6zxZ1J2Rxt_MAVT3H0syaHnT0bVLKMhwHQc9A

OSVČ

https://www.cssz.cz/web/cz/-/stat-odpusti-osvc-platby-povinneho-duchodoveho-pojisteni-na-pul-roku

Vloženo 16.3.2020

Výdej tiskopisu „ Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského /dětského zařízení – školy“ bude připraveno po telefonické, příp. mailové domluvě.

mail: reditelna@mshradec.eu, zastupkyne.mshradec@seznam.cz


Vloženo 16.3.2020

Pravidla přijímání dětí do mš

Vážení rodiče, od zítřka jsem zakázala vstup cizích osob do mateřské školy Hradec nad Moravicí. Předávání dětí bude probíhat takto: po zazvonění přijde pro dítě pracovník mateřské školy, který si dítě od Vás převezme, změří mu teplotu a dítě zavede do šatny, kde společně s pedagogickým pracovníkem dohlédnou na převlečení Vašeho dítěte a přijetí mezi ostatní děti ve třídě. Musíme dodržet skupinu max. do 15 dětí.Sledujte si prosím své mobilní telefony, protože pokud se v průběhu dne objeví u Vašeho dítěte teplota, budeme dítě izolovat od ostatních dětí a budeme Vám ihned volat.

Všechna tato opatření jsem zavedla z důvodu ochrany zdraví nejen Vašich dětí, ale i personálu Mateřské školy.

Děkuji velmi za pochopení a všem přeji pevné zdraví

Gabriela Lacková

Mimořádná opatření (1)

Vloženo 16.3.2020

http://www.muhradec.cz/o-meste/aktuality-a-tiskove-zpravy/uzavreni-materskych-skol-vbohucovicich-jakubcovicich-kajlovci-a-zimrovicich-omezeni-provozu-materske-skoly-vhradci-nad-moravici-856cs.html

Vloženo 14.3.2020

Vážení rodiče, zvažte prosím, zda je nutné, aby Vaše děti navštěvovaly od 16.3.2020 naši mateřskou školu. Vzhledem k preventivním opatřením Bezpečnostní rady státu a následném uzavření základních, středních a vysokých škol je vhodné, aby pokud Vám to situace umozňuje, Vaše děti zůstaly doma. Sledujte prosím i nadále naše webové stránky.

Děkujeme

Vloženo 13.3.2020

Vážení rodiče, od pondělí 16.3. se ruší všechny kroužky a všechny akce mateřské školy do odvolání.

Děkujeme za pochopení

Vloženo 13.3.2020

nouzový stav

Vážení rodiče vkládám zde informace ze stánek města. Další jednání budou probíhat dnes tj. 13.3.2020

Mateřských škol se žádné mimořádné opatření ze strany Vlády, ani Ministerstva zdravotnictví netýká. Rada města Hradec nad Moravicí jakožto zřizovatel Mateřské školy Hradec nad Moravicí (včetně jeho odloučených pracovišť) a Mateřské školy Žimrovice se bude možností uzavření těchto školek zabývat na schůzi, která se uskuteční v pondělí dne 16. března 2020 (výsledek jednání bude znám ještě ten den nejpozději v 18.00 hodin). Při rozhodování bude rada města vycházet především z aktuálního stavu věci. V případě, že rada města rozhodne o uzavření školek, stane se tak s účinností od středy 18. března 2020, aby rodiče dětí, které školky navštěvují, měli alespoň nějaký prostor se na toto omezení připravit. Jak jste již byli informováni, ředitelé mateřských škol na území našeho města již minulý týden přijali preventivní opatření, která spočívají zejména v častější dezinfekci prostorů školek. Apelujeme na rodiče dětí, které školky navštěvují, aby více sledovali zdravotní stav dětí a osob, s nimiž děti přijdou do styku. Zároveň se vyzývají rodiče, kteří jsou s dítětem na rodičovské dovolené, aby jejich děti zůstaly doma.

Vloženo 10.3.2020

Nové informace ke koronaviru

200310_MZCR_Mimořádné_opatření_-_uzavření_základních,_středních_a_vysokých_škol_od_11._3._2020

200310_MZCR_Mimořádné_opatření_-_zákaz_konání_akcí_nad_100_osob_od_18_hodin_dne_10._3._2020_-

Vloženo 2.3.2020

Informace ke koronaviru..

Co dělat – Coronavirus 25.2.2020

Koronavirus – doporučení pro školy a školská zařízení v MSK-3

Vloženo 13.2.2020

Informace ŠJ

Vážení rodiče, přeplatky stravného budeme vracet postupně během měsíce února. Prosíme o trpělivost.

Děkujeme

Vloženo 15.1.2020


Krásné poděkování našeho rodiče 🙂

Vážená paní ředitelko,

využívám období konce roku a blížících se svátků k tomu, abych poděkoval. Volím tuto formu, protože nemám příležitost nějak hromadně k Vašemu kolektivu promluvit, ale věřím, že když to bude možné všem byť třeba jen obecně toto poděkování předáte.

Dovolím si poděkování rozdělit do dvou částí.

Zaprvé bych rád poděkoval Vám za to co se Vám povedlo, a to nejen v letošním roce. Za mnoho změn, oprav a úprav ve školce, které zásadně mění a zlepšují prostředí pro naše děti, ale zejména za obrovský posun v přístupu k výuce a atmosféře v kolektivu učitelů, ale také ostatního personálu, který se podílí na chodu školky. Je opravdu doslova vidět, jak se změnil přístup, jak jsou učitelky a nejen ony v pohodě a dělají svou práci s láskou.

Určitě na to má vliv správně a hlavně srozumitelně nastavený přístup z Vaší strany, motivace v pravý čas a slovo děkuji, jako ten správný bonus. To jsou všechno věci, které dnes nejsou samozřejmostí a vyplývají z Vaší lásky k práci, kterou děláte a samozřejmě také z lásky k dětem.

Za to Vám patří mé uznání a poděkování a také přání, vydržte 😊.

Zadruhé bych rád poděkoval všem učitelkám, pomocnicím, kuchařkám, prostě veškerému personálu. Všichni se totiž podílí na vzdělávání a vytváří tak tu správnou atmosféru pro děti. Děkuji za úžasný, profesionální přístup, ve kterém se ale neztrácí lidskost a láska k dětem. Vím, že to dnes není jednoduché, a proto si toho velice vážím. Na dětech je vidět, že se jim všichni opravdu věnují, že se do školky těší. Je to velice důležité, protože s našimi dětmi tráví paní učitelky velkou část dne a jejich přístup je snad po jejich rodině to nejzásadnější co je ovlivňuje a formuje.

Za to patří všem mé uznání a poděkování a také přání, neztraťte motivaci 😊.

Nic samozřejmě není dokonalé, růžové a bezchybné, proto prosím vydržte také do budoucna v nastaveném trendu!

Ještě jednou tedy děkuji a přeji Vám a celému kolektivu MŠ Hradec klidné prožití nadcházejících svátků, pohodu a samozřejmě zdraví a do příštího roku hodně sil a pozitivní energie.