Do projektu SZŠ jsme zapojeni již několik let. Projekt „Skutečně zdravá škola“ pomáhá rozvíjet kulturu zdravého a udržitelného stravování a vzdělávání o jídle.

Jsme propojeni ze Základní školou Hradec nad Moravicí i ostatními školami v okolí.  V souvislosti, že je školní kuchyně v Mateřské škole nad Moravicí zapojena do projektu SZŠ, vaříme proto se sníženým obsahem cukrů, tuků a soli.

Pozvali jsme proto pedagogy, kteří mají zájem o zlepšení stravování a jejich servírování na on-line konferenci.

Při každé akci v projektu MENSA dětem vždy informujeme zvolenou paní učitelku ze Základní školy v Hradci nad Moravicí o zapojení se na přípravě tematické nástěnky a v den speciální kuchyně o osvětu dané země.

Program konference.

Ministerstvo zdravotnictví bylo pověřeno vládou vypracovat nové znění vyhlášky o školním stravování. Jak bude vypadat školní stravování v budoucnu? Jaké priority a cíle si vláda určila? Jak funguje školní stravování ve Švédsku – máme se inspirovat? Jaké zkušenosti mají školní jídelny s bufetovým výdejem obědů?

Uvítání účastníků, Tom Václavík, Skutečně zdravá škola, z.s.

15:05 – 15:25   

Budoucnost školního stravování v České republice, Václav Pláteník, náměstek Ministra zdravotnictví

15:25  – 15:40   

Co přinese připravovaný Legislativní rámec EU pro udržitelné potravinové systémy v oblasti veřejného stravování, Wim Debeuckelaere, Evropská komise, DG SANTE, Unit SANTE E.1 – Farm to Fork Strategy (v angličtině, tlumočeno do češtiny)

15:40 – 15:55

Hlavní překážky a příležitosti využívání kvalitních potravin z regionu školy ve školním stravování: Jan Moudrý, Jihočeská zemědělská univerzita 

15:55 – 16:15

Jak se stravují švédské děti: Ulrika Backlund, WWF Švédsko, projekt SchoolFood4Change (v angličtině, tlumočeno do češtiny)

16:15 – 16:30

Základem dobré školní restaurace je kuchař/kuchařka: Jak by měly vypadat školní jídelny podle Asociace kuchařů a cukrářů se s námi podělí Tomáš Popp. Zaměří se především na systém práce v kuchyni, vzdělávání a práci se surovinami. 

16:30 – 16:45

Výhody bufetového výdaje školních obědů, případová studie z Masarykovy základní školy Tanvald: Michal Debrecéni, ředitel programu Primirest a Jana Duňková, ředitelka školy

16:45 – 17:00

Jak si školní stravování představují pracovníci školních jídelen? Příklady z praxe:

  • Romana Opršalová, vedoucí školní jídelny, Střední odborné učiliště gastronomie, U Krbu 521/45, Praha 10
  • Renata Převrátilová, vedoucí školní jídelny, Základní škol a mateřská škola Hvožďany

Záznam z konference: https://www.youtube.com/watch?v=anPsLSH24vk

 

 

 

 

                            

přihlásit se
© 2023 www.jirikutac.cz